Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Prezes Wisły uspokaja: teraz nie zaczynamy negocjacji, tylko je kończymy

Wisła Kraków walczy o przetrwanie. Jedynym ratunkiem dla klubu wydaje się zagraniczny inwestor. - Rozmawiamy z więcej niż jednym podmiotem. Negocjacje są zaawansowane - przekonuje prezes Marzena Sarapata.

Wisła Kraków w piątek pokonała na wyjeździe swoją imienniczkę z Płocka, a cały czas trwa gra o uratowanie klubu. Po nagłym wycofaniu się grupy inwestorów (Wojciech Kwiecień, Wiesław Włodarski, właściciele firm AntransGroup i Dasta Invest), Wisła znalazła się na skraju bankructwa. Jedynym ratunkiem wydaje się obecnie inwestor zagraniczny.

Prezes Wisły Marzena Sarapata twierdzi, że rozmowy trwają, a wręcz są na finiszu. - W tej chwili prowadzimy dalsze rozmowy z podmiotami zainteresowanymi kupnem akcji Wisły, choć obejmuje je bardzo ostra klauzula poufności. Od dawna zdajemy sobie sprawę, że nie ma czasu, dlatego teraz nie zaczynamy negocjacji, tylko je kończymy. Rozmawiamy z więcej niż jednym podmiotem. Negocjacje są zaawansowane - przekonuje w "PS"

Zdaniem "Przeglądu" pomoc dla Wisły może przyjść z Azji lub z Wielkiej Brytanii. "Łódzki biznesmen Paweł Gricuk utrzymuje, że wciąż stara się przywieźć z Chin ratunek dla Wisły. Trwają rozmowy z brytyjską spółką Noble Capital Partners, której przedstawiciele pod koniec listopada byli w Krakowie, a w tym tygodniu przesłali gwarancje bankowe, których oczekiwał od nich zarząd klubu. Gdzieś w tle jest jeszcze szansa na ratunek z Azji, z kraju innego niż Chiny." - czytamy w "PS".

Wisła Kraków w czwartej lidze czy jeszcze niżej?

Wisła Kraków ma ogromną dziurę budżetową. Wymagający najszybszej spłaty dług wynosi 22,6 mln zł. Jeśli klub w najbliższym czasie nie spłaci długów, to nie dostanie licencji na grę w ekstraklasie i może zostać relegowana do niższej ligi. Teoretycznie powinna rozpocząć grę w klasie C, ale Małopolski Związek Piłki Nożnej prawdopodobnie pozwoliłby jej grać już w czwartej lidze. Jedynym ratunkiem jest znalezienie ewentualnego inwestora, ale szanse na to maleją z każdym dniem.

Więcej o:
Komentarze (49)
Prezes Wisły uspokaja: teraz nie zaczynamy negocjacji, tylko je kończymy
Zaloguj się
 • 23tryt

  Oceniono 24 razy 20

  lalka, ty powinnaś w pudle z miśkiem teraz siedzieć a nie jakieś bajery o negocjacjach opowiadać ....

 • unnabujp

  Oceniono 20 razy 16

  Bez nerwow, puszcza Miska to rozwinie dilerke i bedzie mial kase na przejecie "zWisly".

 • unnabujp

  Oceniono 14 razy 14

  Ta pancia ewidentnie szuka frajera bo teraz lyka pewnie ze 30 000 miesiecznie i mysli ze taka zabawa bedzie dalej trwala.

 • zielona-galazka

  Oceniono 12 razy 10

  Marzenko, dziewczę figlarne, nie pitol.

 • espenkruger

  Oceniono 10 razy 10

  Negocjacje kończymy bo nie ma chętnych 😂

 • krakoos78

  Oceniono 9 razy 7

  No raczej TYLKO zagraniczny, bo krajowi po audytach już wiedzą w jakie gó**o by się wpakowali.Jak przyjdzie jakiś Pan Abullah z petrodolarami to może przymknie oko przeszłość, pranie brudnych pieniędzy oraz mafijne powiązania klubu.

 • stary.gniewny

  Oceniono 6 razy 6

  Czy zagraniczny inwestor wie, że na zgodę będzie musiał dać sobie uciąć prawą rękę maczetą?

 • ml2403

  Oceniono 8 razy 6

  Tak się kończy faktyczne oddanie klubu kibolom. Teraz to nikt nie będzie chciał się wpuścić w takie szemrane towarzystwo i będzie bida. Pozostaje jeszcze przejęcie przez miasto ale pewnie na zupełnie innych warunkach i bez sekcji sportów walki, które stały sięe przyczółkiem zwykłej bandyterki.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX