Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Wiesław Włodarski: Nie zrezygnowałem z Wisły Kraków. Będę ją wspierał jeszcze bardziej

Wisła Kraków walczy o przetrwanie. - Bardzo chciałem pomóc Wiśle. Jest jednak za mało czasu, a ryzyko finansowe ogromne - powiedział Wiesław Włodarski, właściciel firmy FoodCare. Jednocześnie zapowiedział, że nie zostawi krakowskiego klubu.

Kilka dni temu Wiesław Włodarski zapowiedział pomoc dla Wisły Kraków. Nie był w stanie jednak zrealizować swojej obietnicy ze względu na ograniczony czas. - Podstawowym problemem było to, że informację o potrzebie wsparcia klubu dostałem 10 dni temu. Było więc bardzo mało czasu, by przygotować swoją firmę do dość dużych obciążeń finansowych w bardzo krótkim czasie. To miało decydujące znaczenie. Jestem zakochany w Krakowie i sporcie krakowskim, ale dla mojej firmy jest za mało czasu na tak szybkie działania finansowe - powiedział 55. najbogatszy Polak według rankingu "Wprost" w rozmowie z "Gazetą Krakowską".

Włodarski przeprowadził audyt, ale trwał on tylko cztery dni. To zbyt mało, by "podjąć ogromne ryzyko". Jednocześnie prezes FoodCare zapowiedział, że nie zostawi Wisły samej sobie. - Jak mogę, to jej pomagam od 25 lat, sponsorując ten klub. Jeszcze jak miałem markę Gellwe umieszczałem na stadionie reklamy. Wspierałem przede wszystkim młodych piłkarzy „Białej Gwiazdy”. Gdyby zdarzył się najgorszy scenariusz, to będę Wisłę wspierał jeszcze bardziej, by za cztery, pięć lat wróciła na salony polskiej piłki. W tym zakresie jest stuprocentowa gwarancja z mojej strony.

Wisła Kraków w czwartej lidze?

Wisła Kraków ma ogromną dziurę budżetową. Wymagający najszybszej spłaty dług wynosi 22,6 mln zł. Jeśli klub w najbliższym czasie nie spłaci długów, to nie dostanie licencji na grę w ekstraklasie i może zostać relegowana do niższej ligi. Teoretycznie powinna rozpocząć grę w klasie C, ale Małopolski Związek Piłki Nożnej prawdopodobnie pozwoliłby jej grać już w czwartej lidze. Jedynym ratunkiem jest znalezienie ewentualnego inwestora, ale szanse na to maleją z każdym dniem.

Więcej o:
Komentarze (28)
Wiesław Włodarski: Nie zrezygnowałem z Wisły Kraków. Będę ją wspierał jeszcze bardziej
Zaloguj się
 • arius9

  Oceniono 8 razy 8

  Swietny przyklad mielismy w Bydgoszczy, Osuch probowal sponsorowac Zawisze, wprowadzil klub do Ekstraklasy, ale musial uciekac z miasta kiedy kibole zaczeli grozic nawet jego rodzinie.
  Kto chce ryzykowac miliony i dostac jeszcze wpie...od lokalnych patriotow.

 • baaag

  Oceniono 6 razy 6

  To będzie dobra nauczka dla innych że stadionowe chje mogą rozpieprzyć swój klub bo mają go w dupie...

 • darrek11

  Oceniono 4 razy 4

  I to jest jakiś pomysł. Budować klub od nowa, a nie sprzątac balagan po porzednikach. Cupił też przejął Wisłe jak była w niższej lidze (chyba 1 lidze) i zaprowadził klub na szczyt. Być może jak Wisła zbankrutuje to calą ta bandziorska ekipa pójdzie w swoją stronę i nowy inwestor będzie mógł spokojnie odbudowywac Wisłe.

 • js08836

  Oceniono 5 razy 3

  Dajcie Wiśle zbankrutować. Reanimacja nie pomoże, a tylko będzie przynosić coraz większe straty a upadek będzie jeszcze bardziej bolesny. Degradacja do C -klasy uzdrowiłoby klub.

 • 2fat

  Oceniono 3 razy 3

  Wisla do czyśćca! Na długie lata aż powstanie nowe pokolenie a bydło zamieszka na długie wyroki w pierdlach.

 • pull_up

  Oceniono 3 razy 3

  Powiedzmy sobie szczerze: pieniądze władowane w Wisłę są pieniędzmi wyrzuconymi w bandyckie błoto. Tego po prostu nie warto płacić bo i po co? Skoro wybili z głowy zabawę w Wisłę tak zawziętemu bandycie jak Cupiał po wpakowaniu 100 baniek w gowno to kto sie będzie w to bawił?

 • swerd

  Oceniono 10 razy 2

  gościu ma problem bo jak wejdzie w wisłę to spora liczba klientów przestanie kupować produkty food care. ja w kazdym razie będę jednym z nich

 • trottel

  Oceniono 6 razy 2

  Teoretycznie powinna rozpocząć grę w klasie C - najniższa liga dla Krakowa to B klasa!! Chyba, że dla Wisły zorganizują specjalne rozgrywki

 • misiur

  Oceniono 4 razy 2

  Pół miliarda majątku i go nie stać?
  Widzę drugie dno.
  Misiek i jego ferajna.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX