Ekstraklasa. Zagłębie Lubin rozbiło Jagiellonię Białystok!

Szok w Białymstoku. 11. w tabeli przed tą kolejką Zagłębie Lubin rozbiło na wyjeździe trzecią w kolejności Jagiellonię aż 4:0!

Przed spotkaniem nikt nie mógł spodziewać się takiego obrotu spraw. Obie drużyny dzieliło 11 punktów w ligowej tabeli. Oba zespoły walczą o zupełnie inne cele - Jagiellonia o mistrzostwo kraju, Zagłębie co najwyżej o pierwszą ósemkę. Na boisku tej różnicy nie było jednak widać.

Goście objęli prowadzenie już w 7. minucie meczu. Po strzale Sasy Balicia piłka odbiła się od zawodnika Jagiellonii i spadła pod nogi Patryka Tuszyńskiego. Napastnik Zagłębia przeprowadził indywidualną akcję i płaskim strzałem pokonał Mariana Kelemena.

W 37. minucie było 0:2. Z prawej strony w pole karne Jagiellonii dośrodkował Bartosz Kopacz, a bramkę z bliska zdobył Damjan Bohar. Gospodarze byli w szoku, ale trzy minuty później przegrywali już trzema golami. Tym razem Bohar wcielił się w asystenta, a bramkę ponownie zdobył Tuszyński.

W 84. minucie dzieła zniszczenia Jagiellonii dopełnił Bartłomiej Pawłowski. Po podaniu Balicia z lewej strony w pole karne gospodarzy poślizgnął się Guilherme, a skrzydłowy Zagłębia z bliska, bez najmniejszego problemu ustalił wynik spotkania.

Dzięki wygranej Zagłębie awansowało na 9. miejsce w tabeli. "Miedziowi" mają na koncie 24 punkty. Jagiellonia pozostała na trzeciej pozycji z 32 "oczkami" na koncie. Zespół Ireneusza Mamrota może jednak stracić dystans do wyprzedzających go Legii i Lechii, które swoje mecze rozegrają odpowiednio w sobotę i poniedziałek.

W następnej, ostatniej w tym roku kolejce, Jagiellonia zagra na wyjeździe z Piastem (piątek, 18.00), a Zagłębie podejmie Cracovię (sobota, 18.00).