Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ekstraklasa. Wisła Kraków upadnie? Potencjalni inwestorzy wycofali się z przejęcia klubu

"Potencjalni inwestorzy: W. Kwiecień, W. Włodarski, Dasta Invest i Antrans podjęli decyzję o rezygnacji z planów przejęcia Wisły Kraków SA. Po przeprowadzeniu audytu uznali, że jest to wyzwanie przekraczające ich możliwości" - czytamy na Twitterze Wisły Kraków.

13-krotny mistrz Polski jest na krawędzi. Wisła Kraków, która od kilkunastu miesięcy tonie w długach, może w niedługim czasie przestać funkcjonować. Nadzieją na uratowanie "Białej Gwiazdy" miało być porozumienie czwórki inwestorów - Wiesława Włodarskiego, Wojciecha Kwietnia oraz firm Dasta Invest i Antrans.

Wiadomo już jednak, że ten kwartet Wisły nie przejmie. Krakowski klub poinformował o tym za pośrednictwem Twittera. Wg portalu sport.lovekrakow.pl, biznesmeni mieli podjąć decyzję na podstawie wyników przeprowadzonego niedawno w klubie audytu. Jego wyniki mają być bardzo złe, a Wisła ma chylić się ku upadkowi. Długi klubu mają wynosić już ponad 30 mln złotych!

Jak dodał też "Sport" długi nie były jedynym problemem przy ewentualnym przejęciu Wisły. "Potencjalni inwestorzy nigdy nie doszli do pełnego porozumienia w kwestii podziału władzy, obowiązków i korzyści z przejęcia klubu. Nie pomagał fakt, że rozwiązania trzeba było znaleźć bardzo szybko" - czytamy.

"Potencjalni inwestorzy: W. Kwiecień, W. Włodarski, Dasta Invest i Antrans podjęli decyzję o rezygnacji z planów przejęcia Wisły Kraków SA. Po przeprowadzeniu audytu uznali, że jest to wyzwanie przekraczające ich możliwości. Kontynuowane są rozmowy z pozostałymi podmiotami" - czytamy w oświadczeniu Wisły Kraków.

Oświadczenie wydali też niedoszli inwestorzy.

Pomoc Włodarskiego i jego firmy FoodCare były dla Wisły jedną z ostatnich nadziei n przetrwanie. - Zdecydowałem się pomóc Wiśle, jej kibicom, sprawić, by Kraków nie stracił takiej legendy, jaką jest ten klub. Myślę, że to też będzie bardzo ważne dla miasta. Dla mnie osobiście również jest to bardzo ważna sprawa - powiedział w rozmowie z "Gazetą Krakowską" Włodarski. FoodCare już wcześniej rozważało przejęcie jednego z najbardziej utytułowanych polskich klubów.

Wg informacji "Sportu" już w poniedziałek zawodnicy Wisły, którzy na razie cierpliwie czekali na rozwój sytuacji, zaczną składać wnioski o wypłacenie zaległych pieniędzy. Wszystko wskazuje na to, że jeśli klub w cudowny sposób nie znajdzie nowego, chętnego inwestora, Wisła Kraków upadnie.

Więcej o:
Komentarze (67)
Ekstraklasa. Wisła Kraków upadnie? Potencjalni inwestorzy wycofali się z przejęcia klubu
Zaloguj się
 • pedro.666

  Oceniono 40 razy 40

  Przecież Wisłę już dawno temu przejął holding operatorów maczet. Teraz wystarczy zoptymalizować sprzedaż narkotyków i Wisła nigdy nie upadnie!

 • kaktus-2

  Oceniono 26 razy 24

  Misiu, Sarapata i spółka doprowadzili w niecałe dwa lata do upadku tego klubu. Okazało się że od miłości do klubu większa jest miłość do mamony...
  Już drugi raz przez Miska Wisła wpadła w nieźle g...

 • window_licker

  Oceniono 21 razy 21

  Wyrypali w Krakowie dwa stadiony Wisły i Cracovii naprzeciw siebie a na ustawki bandytów stadionowych wystarczy polana w lesie...

 • pull_up

  Oceniono 19 razy 19

  Tylko samobójca wejdzie w ten taniec z maczetami. Nie chodzi o same długi ale po ich spłaceniu zaczeliby otrzymywać groźby z żądaniami od zwierząt z trybun...Bo dlaczego niby uciekł tak twardy bandyta jak Cupiał? Ale może skończą się śmiertelne siekaniny maczetami z Cracovią?

 • e50504

  Oceniono 15 razy 15

  A co to podludzie wyklęci nie mogą się zrzucić na swój ukochany klub? Podobno tysiące ich tam i życie by oddali xD

 • olal.bana.gw

  Oceniono 19 razy 15

  Biznesmeni nie doszli do porozumienia ze zlodziejami. Ci ostatni dalej chcieli krasc i doic.Tak sie konczy mezalians sportu z bandytami i menelami niewazne ze blogoslawionymi przez kosciolek.
  I bardzo dobrze, symbol bolszewickiej milicji, esbecji i katolickiej policji PiSdowskiej odejdzie do lamusa historii. Amencik.

 • claudiusz

  Oceniono 14 razy 14

  tak to sie konczy gdy do zarzadu klubu wchodza kibole i mafia...

 • gunston

  Oceniono 13 razy 13

  Czyli długi były większe niż to przedstawiali kreatywni księgowi Wisły. Zastanawiam się po co jest ta cała Komisja Licencyjna skoro niczego tak naprawdę nie monitoruje.
  Trudno będzie sobie wyobrazić Ekstraklasę bez Wisły ale wszystko na to wskazuje, że tak się ta historia skończy. Podzieli los Widzewa, ŁKS, Polonii, Zawiszy, Ruchu itd. Sporo tych klubów w Polsce upadło a kilka następnych czeka w kolejce.

 • ponury_swiniarz

  Oceniono 14 razy 12

  Niech spieniężą ponadstuletniątradycję i niech spłacą długi. Płać długi długą tradycją.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX