Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Upadły negocjacje w sprawie przejęcia Wisły Kraków. Koniec zasłużonego klubu?

Jak informują krakowscy dziennikarze, upadły negocjacje w sprawie przejęcia Wisły Kraków przez krakowskich biznesmenów. Sprzedaż klubu to jedyna szansa na jego uratowanie.

W piątek miało się wyjaśnić wiele kwestii związanych z Wisłą Kraków. Przez ostatnie dni mówiło się, że  klub zostanie przejęty przez konsorcjum złożone z krakowskich biznesmenów i firm. Chodzi m.in. o Rafała Ziętka i Wojciecha Kwietnia, oraz o przedstawicieli firm Dasta Invest i Antrans. Każdy z wymienionych podmiotów Wisłę wspierał również od dłuższego czasu.

Fiasko negocjacji w sprawie Wisły Kraków

Okazało się jednak, że biznesmeni nie doszli do porozumienia między sobą i sprawa sprzedaży Wisły Kraków utknęła w martwym punkcie. Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, nowy właściciel miał zapłacić za Wisłę Kraków symboliczną złotówkę. Dodatkowo musiałby się zmierzyć z długiem, który już teraz obliczony jest na około 30 milionów złotych. 

Z pomysłu finansowania Wisły Kraków mieli wycofać się Rafał i Stanisław Ziętkowie - informuje Bartosz Karcz z Gazety Krakowskiej. Ta sama gazeta dodaje jednak, że do gry może wejść właściciel firmy Foodcare Wiesław Włodarski, który wielokrotnie chciał przejąć krakowski klub (składał oferty jeszcze w czasach Bogusława Cupiała) 

Rzecznik prasowa Wisły Kraków stwierdziła, że spotkanie się zakończyło, ale na jutro przewidywane jest kolejne spotkanie. Może to oznaczać, że fiasko piątkowych negocjacji nie jest równoznaczne z upadkiem klubu. 

Wisła nie ma pieniędzy na dalsze funkcjonowanie

Wisła Kraków od 2011 roku zmaga się z poważnymi problemami finansowymi. Przez lata klub balansował na granicy upadłości, ale za każdym razem udawało się znaleźć pieniądze potrzebne na dalsze funkcjonowanie. W tym sezonie klub ma jednak olbrzymie problemy z płynnością finansową, a piłkarze nie dostali wypłat od ponad czterech miesięcy. Wypłatę dostało tylko dwóch piłkarzy, którzy złożyli wezwanie do zapłaty.

Pozostali piłkarze Wisły zdecydowali, że na razie nie będą podejmować nerwowych ruchów, ale nie wiadomo jak sytuacja będzie wyglądać po nowym roku. Wszyscy w Krakowie wiedzą, że piłkarze nie otrzymują wynagrodzenia przez ponad cztery miesiące, dlatego w każdej chwili mogą wystąpić z wnioskiem do PZPN-u o rozwiązanie kontraktu z winy klubu. Najgorzej wygląda sytuacja ze Zdenkiem Ondraskiem, któremu kontrakt wygasa pod koniec grudnia i właściwie nie ma żadnych szans na jego przedłużenie. Nie wiadomo również, jaka będzie przyszłość klubu w kolejnych miesiącach. 

Komentarze (69)
Upadły negocjacje w sprawie przejęcia Wisły Kraków. Koniec zasłużonego klubu?
Zaloguj się
 • agenciputinawon

  Oceniono 35 razy 31

  Kupcie frajerzy Wisełkę, kupcie, a zaraz mięśniaki bez szyi was pogonią, każą wsadzić mordy w kubeł i będą rządzić pod patronatem pana Miśka.

 • spam_box

  Oceniono 23 razy 21

  No i trudno. Misio się nie popisał. Trzeba było więcej ze sprzedaży kresek pchać w klub, a nie w gejowskie imprezy.

 • year68

  Oceniono 29 razy 19

  Pierwszy kibol RP niech wyłoży kasę i biznesmen z Torunia. Kibolstwo wywiesza transparenty rasistowskie, opluwające właściciela, a potem oczekuje wsparcia od gorszego sortu. Takiego wała, chcecie Wisełkę? To sobie ją kupcie i utrzymujcie, zero wsparcia z podatków, które można zainwestować znacznie lepiej.

 • amg 24h

  Oceniono 22 razy 18

  eee gangstery z maczetami z wislasharks, jak tam samopoczucie??

 • dziadwawelski

  Oceniono 18 razy 14

  Preses Misiek aresztowany, dealerka w rozsypce więc kasy zabrakło ;-)))

 • janek58kos

  Oceniono 12 razy 12

  A czlonkowie zarzadu:,Sarapata,Dukat i inni ,przez kilka ladnych lat placili ( a moze dalej placa ?) sobie pensje ponad 30 000 zlotych miesiecznie. Bylyby te pensje pewnie wieksze, ale ,w ramach oszczednosci, ograniczali wydatki klubu. Prawdziwi kibice..

 • claudiusz

  Oceniono 10 razy 10

  tak sie zawsze konczy gdy mafia jest obecna we wladzach klubu...

 • pilot.tv

  Oceniono 22 razy 8

  Upadł Lech Poznan - nikt nie płakał.
  Widzew upadł - tez jakos nikt nie płakał.
  Wisła takze niech upada.
  Piłka nie jest dla biedoty i dla kombinatorów.

 • gj61

  Oceniono 10 razy 8

  A może jakieś stowarzyszenie pedziów tego Miśka pomoże? Misiek, jakiś konkurs na dawanie dooopy na czas, co?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX