Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Wisła Kraków wciąż niepewna przyszłości. Spółki miejskie udziałowcami klubu?

- Spółki miejskie mogłyby być udziałowcami Wisły. Dlaczego nie? Przecież mają nadwyżki środków - stwierdził Ryszard Niemiec na łamach portalu sportdziennik.pl. Takie rozwiązanie mogłoby uratować krakowski klub.

Niemiec zaproponował, by długi klubu wobec spółek miejskich zamienić na udziały w Wiśle. Klub jest bowiem zadłużony. Ale na razie do porozumienia bardzo daleko, bo władze miasta nie żyją w zbyt dobrych stosunkach z szefami Wisły. – Rozwiązania wyjścia z sytuacji zostały prezydentowi przedstawione przez pana Niemca a nie przez zainteresowanych. Dla nas warunkiem na udzielenie pomocy jest gwarancja transparentności finansowej klub - przyznaje Monika Chylaszek, rzecznik Jacka Majchrowskiego, prezydenta Krakowa, cytowana przez sportdziennik.pl.

Niemiec, poza wspomnianym rozwiązaniem zasugerował też Majchrowskiemu konsultację z Rafałem Dutkiewiczem, byłym prezydentem Wrocławia, który długo współpracował z władzami Śląska. Wrocławskiemu klubowi pomógł w trudnej sytuacji m.in. dzięki zaangażowaniu spółek komunalnych.

W piątek kolejne ważne spotkanie

Wciąż nie wiadomo, co w najbliższych tygodniach stanie się z Wisłą. Bardzo możliwe, że klub zostanie przejęty przez konsorcjum złożone z krakowskich biznesmenów i firm. Chodzi m.in. o Rafała Ziętka i Wojciecha Kwietnia, oraz o przedstawicieli firm Dasta Invest i Antrans. Każdy z wymienionych podmiotów Wisłę wspiera od dłuższego czasu.

Zdaniem sportdziennik.pl, w piątek dojdzie do spotkania biznesmenów z władzami klubu. Informacje dotyczące porozumienia wciąż są jednak niejasne. Jedni mówią, że porozumienie udało się już osiągnąć, inni uważają przeciwnie

Wisła Kraków za złotówkę

Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, nowy właściciel za Wisłę Kraków zapłaci symboliczną złotówkę. Będzie się musiał jednak zmierzyć z ogromnymi długami, które wynoszą niemal 30 mln zł. Klub od lipca nie wypłacił piłkarzom pensji.

Więcej o:
Komentarze (14)
Wisła Kraków wciąż niepewna przyszłości. Spółki miejskie udziałowcami klubu?
Zaloguj się
 • pikolo155

  Oceniono 13 razy 9

  "Spółki miejskie mogłyby być udziałowcami Wisły. Dlaczego nie? Przecież mają nadwyżki środków - stwierdził Ryszard Niemiec".

  No, inwestycja w Wisłę to jest znakomity sposób by takie nadwyżki utopić (o ile rzeczywiście w ogóle istnieją). I co? Wisła miałaby występować z logiem krakowskiego zarządu dróg albo wodociągów żeby je reklamować w Poznaniu i Gdańsku? Przecież to byłaby oczywista defraudacja.

 • kalbaro74

  Oceniono 8 razy 4

  A trupy z szafy będą wypadać dalej...

 • matts06

  Oceniono 4 razy 2

  To niech te nadwyżki jak już mają przeznaczą na dopłaty, by nam nie podnieśli cen biletów za komunikację miejską, albo może wreszcie zajmą się wyszlifowaniem torów tramwajowych, które są w niektórych miejscach w fatalnym stanie. Rzeczy do zrobienia w mieście jest cala masa, ktoś kto chce wydawać miliony na ratowanie klubu, który przez lata zamiast zaciskać pasa żył ponad stan i stąd takie efekty, pisze po prostu totalne bzdury. Żadnej złotówki dzisiaj dla Wisły.

 • joankb

  Oceniono 3 razy 1

  Spółki miejskie są miejskie. Jeśli mają nadwyżki to niech poprawiają swoje usługi, nie podnoszą cen lub je obniżą.
  Wara zawodowemu sportowi od miejskich pieniędzy.
  Panu Ryszardowi nikt nie broni, może wspomóc Wisłę.

 • rs_81

  Oceniono 3 razy 1

  Jakim prawem spółki miejskie, których właścicielem są mieszkańcy Krakowa mają wspierać prywatny podmiot - zadłużony na blisko 20 mln zł, z nieudolnym zarządem?!
  Przecież to ładowanie pieniędzy w błoto. Te spółki nie potrzebują reklamy, a wypracowane zyski powinny iść na rozwój tych spółek i dla pracowników tych spółek a nie na Wisłę!

 • algreg

  Oceniono 1 raz 1

  a Marzenka BBW XXL nie zarobi?

 • antirussia81

  Oceniono 1 raz 1

  Ale po co te komplikacje? Niech spółki miejskie od razu przeleją szmal prosto na konto Miśka i jego szemranych koleżków.

 • Pawel Podgorski

  Oceniono 5 razy 1

  najpierw wypadaloby sprawdzić w jaki sposób klub został doprowadzony do takiego stanu i kto za tym stoi a nie pakowac miejskie firmy w ta kabałę żeby topić kolejne pieniądze do k... nędzy.

 • el.pistolero

  Oceniono 2 razy 0

  Spółki miejskie, czyli kasa z kieszeni podatnika dla klubu, którym wg doniesień medialnych trzęsą przestępcy? Panu Ryszsrdowi proponuję własne prywatne środki lokować w taki biznes.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX