Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Wisła Kraków nie ma pieniędzy na wypłaty. Komisja Licencyjna reaguje

Komisja Licencyjna domaga się częstszych sprawozdań od Wisły Kraków, która nie ma pieniędzy na dalsze funkcjonowanie. Piłkarze nie dostali wypłat od ponad czterech miesięcy.

Wisła Kraków od 2011 roku zmaga się z poważnymi problemami finansowymi. Przez lata klub balansował na granicy upadłości, ale za każdym razem udawało się znaleźć pieniądze potrzebne na dalsze funkcjonowanie. W tym sezonie klub ma jednak olbrzymie problemy z płynnością finansową, a piłkarze nie dostali wypłat od ponad czterech miesięcy. Informacje te dotarły do Komisji Ligi, która domaga się comiesięcznych sprawozdań finansowych, a to może oznaczać kolejne problemy krakowskiej Wisły. 

Komunikat Komisji Licencyjnej:

- W związku z pojawiającymi się informacjami prasowymi dotyczącymi przejęcia Klubu Wisła Kraków przez nowych inwestorów, Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN postanowiła w ramach nałożonego na Klub nadzoru finansowego zobowiązać Klub do co miesięcznego przedstawiania sprawozdania finansowego wraz ze szczegółowym zestawieniem zobowiązań licencyjnych - czytamy na stronach PZPN-u.

Wisła Kraków nie dokończy sezonu?

Tym razem może być jednak inaczej, bo Wiśle coraz trudniej o pozyskanie kolejnych funduszy. Jak donosi Mateusz Miga ze Sportu, tym razem w kasie brakuje 8 milionów złotych by dokończyć sezon. 
Piłkarze Wisły zdecydowali, że na razie nie będą podejmować nerwowych ruchów, ale nie wiadomo jak sytuacja będzie wyglądać po nowym roku. Wszyscy w Krakowie wiedzą, że piłkarze nie otrzymują wynagrodzenia przez ponad trzy miesiące, dlatego w każdej chwili mogą wystąpić z wnioskiem do PZPN-u o rozwiązanie kontraktu z winy klubu. Oddala się tym samym szansa na powrót do klubu Jakuba Błaszczykowskiego.

Więcej o:
Komentarze (15)
Wisła Kraków nie ma pieniędzy na wypłaty. Komisja Licencyjna reaguje
Zaloguj się
 • robsonrb

  Oceniono 11 razy 9

  Cupiał był beee.... to teraz do 4 ligi honorowo jak Polonia, Widzew czy ŁKS

 • dziadwawelski

  Oceniono 11 razy 9

  misiek i jego gruba prawniczka jako "główni akcjonariusze" powinni coś z tym zrobić ;-)))

 • eend

  Oceniono 10 razy 8

  Sytuacja jest poważna, oderwanie klubu od wszystkich miśków i ich blondyn powinno nastąpić jak najszybciej. DEFINITYWNIE!. Każdy dzień "rządów" tych hochsztaplerskich osobistości to straty, straty...

 • grzespelc

  Oceniono 7 razy 5

  Tak się kończy zarządzanie klubem przez kiboli.

 • bzykk

  Oceniono 7 razy 5

  Właściciel we więźniu!
  To co się dziwić!

 • pazur29

  Oceniono 4 razy 4

  Jak p.Cupiał rozdawał kart kasa była, wyniki całkiem całkiem. Niestety leśne dziadki potrafią zjeść i to sporo, siedzą, pierdząw stałki, a kasę biorą, mówiąc że robią, chyba pod siebie. Jedynym rozwiązaniem jest zacząć od początku, niż ciągnąć zażyłości z poprzedniej epoki. Oddać klub młodym ambitnym ludziom, nie żadnym Miśkom, Krzyśiom, Marzeniom. Ambitnym młodym, wykształconym ludziom z pasją. Tyle w temacie

 • joankb

  Oceniono 5 razy 3

  To już nawet przemycanie ludzi może nie starczyć. Tony koki też nie....
  A i Miśki się mogły lekko obrazić.
  Niech żyje polska piłka!

 • ex-con

  Oceniono 7 razy 3

  Komisja Licencyjna pewnie dowali Wiśle ze 2 miliony kary. To najczęściej stosowana terapia na brak pieniędzy.

 • kamila3345

  Oceniono 1 raz 1

  Może zrobią w końcu na stadionie porządne loże biznesowe, porządną wyżerkę i porządne sklepy żeby było co tam robić a nie oglądac tylko tą marną kopaninę. Teraz się zarabia na usługach okołomeczowych a nie na biletach.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX