Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Nowy, piękny stadion w ekstraklasie. Ministerstwo dokłada pieniądze

Do 2020 roku ma powstać nowy stadion Pogoni Szczecin. Klub ekstraklasy na budowę obiektu 30 mln zł przekaże Ministerstwo Sportu i Turystyki - informuje portal gs24.pl.

- Każdy chce więcej niż mniej, ale my cieszymy się z tych 30 mln zł. Najważniejsze, że ministerstwo nam zaufało, choć nawet nie mamy rozstrzygniętego przetargu - mówi Michał Przepiera, zastępca prezydenta Szczecina, cytowany przez gs24.pl.

To własnie Przepiera jest odpowiedzialne za budowę stadionu w Szczecinie, przy którym powstanie także Centrum Szkolenia Dzieci i Młodzieży. CSDiM może dać miastu kolejną dotację, na razie nie wiadomo jednak, jak wysoka ona będzie.

Pogoń Szczecin na nowym stadionie w ekstraklasie

Budowa nowego stadionu w Szczecinie, to świetna wiadomość dla Pogoni. Obiekt, na którym aktualnie grają Portowcy znajduje się bowiem w fatalnym stanie i jest pod tym względem jednym z najgorszych w ekstraklasie. Może na niego wejść 18 tysięcy ludzi.

20 tysięcy kibiców

Nowy stadion ma powstać w ciągu najbliższych dwóch lat. Koszt całej inwestycji może wynieść nawet ponad 200 mln zł. Na obiekt będzie mogło wejść ok. 20 tys. kibiców. Powstaną również nowe boiska treningowe oraz centrum szkolenia. Dobudowana zostanie czwarta trybuna, natomiast pozostałe będą zmodernizowane.

Więcej o:
Komentarze (54)
Nowy, piękny stadion w ekstraklasie. Ministerstwo dokłada pieniądze
Zaloguj się
 • tojaleklerk2008

  Oceniono 9 razy 7

  Super! To niech Miasto Szczecin dołoży 100 melonów i od podstaw zbuduje piękny stadion na wzór GKS Tychy na 15 tys kibiców (na Pogoń więcej nie trzeba), z dala od Pogodna na obrzeżach miasta. Stadion GKS Tychy kosztował 125 mln zł. Po co miasto chce wydać 200 mln na reanimację starego trupa w zatłoczonej dzielnicy? Napiszę więcej. Te 100 mln miasto spokojnie uzbierałoby od developerów za tereny w tej dzielnicy. Zaorać ten stadion po wybudowaniu nowego - przynajmniej będą mieli gdzie grać na czas budowy. Sprzedać tereny za 100 baniek dołożyć 30 od ministerstwa i po sprawie. Proste jak...

 • tacx

  Oceniono 11 razy 5

  to już jest szczyt. Dokładanie do tej patologii z publicznej kasy!!!! Niech sobie właściciele i kibice stadiony budują do jasnej cholery

 • nasster13

  Oceniono 14 razy 4

  to najdziwniejsza sytuacja w polskim sporcie... w dyscyplinie w ktorej w zasadzie nie mielismy zadnych znaczacych sukcesow (poza moze 2 wyjatkami) na przestrzeni ostatnich 60 lat, ktorej liga krajowa reprezentuje taki poziom, ze oczy bola..buduje sie takie stadiony.. czy nie lepiej byloby dofinansowac porzadny stadion lekkoatletyczny? za ta kwote mozna zbudowac tez dodatkowo basen boisko pilkarskie i tak przewyzszajace wszystkim poziom polskiej pilki noznej..,

 • freestan

  Oceniono 9 razy 3

  "Klub ekstraklasy na budowę obiektu 30 mln zł przekaże Ministerstwo Sportu i Turystyki -...."
  Dalej czytać taką polszczyznę? wstyd gazeto

 • ks-t

  Oceniono 6 razy 2

  CIągle piszecie - MInisterstwo dokłada, rząd refunduje ,daje itp. TO my budujemy z własnych pieniędzy stadion dla podrzędnych kopaczy, my płacimy 500+ i inne łapówki.

 • g.lesio

  Oceniono 8 razy 2

  Czy naprawdę ministerstwo musi dokładać pieniądze przecież nie swoje a wszystkich nas na boisko dla kopaczy? Polski sport jest straszliwie niedoinwestowany i jest cała masa dużo potrzebniejszych celów niż ta budowla.
  Niektóre mniejsze związki sportowe ledwo zipią i nie mają forsy na bieżącą działalność a tu tak marnotrawi się środki.
  Piłka nożna w naszym kraju jest sportem najpopularniejszym i dlatego kluby mają dużo większe możliwości znalezienia środków.
  Jak Pogoń i miasto Szczecin chcą nowy stadion niech same szukają pieniędzy na niego. Jakoś w innych miastach stadiony wybudowano z pieniędzy miejskich - dlaczego tu ma być inaczej.

 • mlot_na_pogan

  Oceniono 1 raz 1

  Co mnie obchodzi stadion.
  To jest problem właścicieli.

 • ikebroflovski

  Oceniono 3 razy 1

  To, że publiczne pieniądze, czyli NAS wszystkich, idą na coś takiego, to jest taka ŻENADA i SKANDAL, że po prostu brak słów! Nóż się k*rwa w kieszeni otwiera!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX