Ekstraklasa. Lechia Gdańsk - Cracovia 1:0. Kuciak bohaterem spotkania

Lechia Gdańsk pokonała Cracovię 1:0 w meczu 15. kolejki Lotto Ekstraklasy. Bramkę na wagę zwycięstwa dla gospodarzy zdobył Flavio Paixao. Gdyby jednak nie interwencje Dusana Kuciaka, Cracovia wywiozłaby z Gdańsk trzy punkty.

W pierwszej połowie meczu więcej dobrych sytuacji stworzyła sobie Cracovia. Niespodziewanie, bo przecież przed tą kolejką zespół Michała Probierza zajmował 13. miejsce w tabeli, a Lechia Gdańsk była liderem. Przez 45 minut nie było jednak widać różnicy między obiema drużynami.

Jak się płaci w ekstraklasie? Problemy Lechii i Wisły, Legia zalega z premią, Jagiellonia i Lech wzorami rzetelności [RAPORT]

W 28 minucie Dusan Kuciak faulował Michała Wdowiaka, ale zdołał obronić rzut karny wykonywany przez Javiego Hernandeza. W końcówce pierwszej połowy słowacki bramkarz raz jeszcze uratował swoich kolegów, broniąc z bliska groźny strzał Cracovii.

W drugiej połowie Lechia zaczęła grać nieco lepiej. Na boisku pojawił się Rafał Wolski, obudził się też Lukas Haraslin. W 79. minucie spotkania Słowak znakomicie dośrodkował na głowę Flavio Paixao, który z bliska pokonał golkipera gości Michala Peskovicia. W końcówce meczu Kuciak obronił jeszcze jeden groźny strzał Cracovii.

Ekstraklasa. To za te słowa Sławomir Peszko został odsunięty od drużyny. "Gdzie ty k... grałeś?! Poj...ło ci się?!"

Lechia wygrała 1:0 i bez względu na wyniki pozostałych spotkań 15. kolejki Ekstraklasy pozostanie liderem tabeli.