Pogoń Szczecin - Legia Warszawa. Pogoń wygrała. Kozulj strzelił kapitalnego gola

W piątkowym meczu 15. kolejki LOTTO Ekstraklasy Pogoń wygrała w Szczecinie z Legią Warszawa 2:1. To była trzecia wygrana "Portowców" z rzędu.
1
Bramki: Drygas (11.), Kozulj (77.) Skład: Załuska - Niepsuj, Walukiewicz (77. Rudol), Dwali, Matynia - Kozulj (89. Guarrotxena), Podstawski, Drygas, Majewski, Kowalczyk (61. Delew) - Buksa
Bramki: Martins (90.) Skład: Majecki - Vesović, Jędrzejczyk, Wieteska, Hlousek - Antolić (60. Cafu), Martins - Kucharczyk (60. Kulenović), Szymański, Nagy - Carlitos (78. Kante)

Gospodarze objęli prowadzenie już w 11. minucie, kiedy Majewski zacentrował w pole karne, a Drygas z bliskiej odległości pokonał Majeckiego. W pierwszej połowie Legia nie potrafiła stworzyć sobie żadnej groźnej okazji. Przeważali gospodarze, których grą dyrygował Podstawski.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił, wciąż lepiej grali gospodarze. A kwintesencją dobrej gry Pogoni była przepiękna bramka z 77. minuty, kiedy Kozulj popisał się kapitalnym strzałem z około 30. metra.

W 90. minucie mistrzowie Polski strzelili gola kontaktowego. Szymański dośrodkował w pole karne, Hlousek zagrał piętą w kierunku Andre Martinsa, który z bliska pokonał bramkarza. Ostatecznie Pogoń wygrała 2:1 i awansowała na szóstą pozycję w tabeli. Legia jest trzecia. Liderem jest Lechia Gdańsk.