Ekstraklasa. Legia Warszawa ukarana za mecz z Górnikiem Zabrze

Legia Warszawa została ukarana za przerwanie spotkania z Górnikiem Zabrze (4:0) przez Komisję Ligi Ekstraklasy SA - poinformowali Legionisci.com.

Zorganizowane grupy kibiców Legii Warszawa dostały zakaz wyjazdowy na najbliższe trzy mecze - z Pogonią Szczecin, Zagłębiem Lubin i Lechią Gdańsk.

W dodatku Legia Warszawa musi zapłacić 50 tysięcy złotych kary. Spotkanie Legia Warszawa - Górnik Zabrze zostało przerwane w 3. minucie. Fani gospodarzy dołączyli do akcji #KiedyMyŻyjemy. Na „Żylecie” pojawiła się oprawa nawołująca do używania słów "kiedy my żyjemy", a nie "póki my żyjemy".

Potem kibice odpalili środki pirotechniczne. Nad stadionem przy ulicy Łazienkowskiej pojawiły się kłęby biało-czerwonego dymu. Mecz został przerwany, a piłkarze zeszli z murawy. Grę wznowiono dopiero po ponad dziesięciu minutach.