Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ekstraklasa. Legia Warszawa objęta nadzorem finansowym PZPN

Legia Warszawa została objęta nadzorem finansowym przez Komisję ds. Licencji Klubowych PZPN.

Jak wygląda sytuacja finansowa Legii Warszawa? Łukasz Sekuła dla Sport.pl

- Po przenalizowaniu zaktualizowanej prognozy finansowej Klubu Legia Warszawa, Komisja postanowiła objąć Klub nadzorem finansowym w związku z dość istotnymi odchyleniami względem złożonej prognozy w procesie zasadniczym przyznawania licencji - czytamy w komunikacie. Legia ma pięć dni na złożenie odwołania.

Legia Warszawa składając wniosek o licencję zakładała, że awansuje do fazy grupowej Ligi Europy, co wiąże się ze sporymi wpływami do budżetu. Klub jednak przegrał najpierw w eliminacjach Ligi Mistrzów (ze Spartakiem Trnawa), a następnie w el. Ligi Europy (z Dudelange). 

Legia Warszawa ostatnio zaoszczędziła 10 milionów złotych, a brakujące 20-30 mln z własnych środków ma dołożyć Dariusz Mioduski - powiedział w rozmowie ze Sport.pl Łukasz Sekuła, członek zarządu odpowiedzialny za stan finansów.

Nie wiadomo dokładnie, co oznacza nadzór finansowy. W podręczniku licencyjnym da się znaleźć jedynie następujący fragment: - Przyznana Licencja może ewentualnie zawierać sankcje, nadzór/nadzory, wyszczególnienie zagadnień, na które Wnioskodawca musi zwrócić uwagę w przyszłości i może zawierać wyszczególnienie niezbędnych do spełnienia obowiązków oraz sposób ich wykonania.

Legia Warszawa zacznie sprzedawać piłkarzy?

Sposobem Legii na uzdrowienie klubowych finansów będzie prawdopodobnie sprzedaż piłkarzy. Już latem z klubu miał odejść Sebastian Szymański, ale ostatecznie rozmowy z CSKA Moskwa zostały zerwane. Prawdopodobnie już zimą klub podejmie kolejną próbę sprzedaży swojego piłkarza, który ma największą wartość na rynku transferowym.

Inne kluby ukarane

Komisja ukarała trzy kluby za "naruszenie dyscypliny procesu licencyjnego". Wisła Płock i Zagłębie Sosnowiec muszą zapłacić 5 tysięcy złotych, a Lechia Gdańsk aż 25 tys.

Więcej o:
Komentarze (23)
Legia Warszawa ma problemy finansowe. Została objęta nadzorem PZPN
Zaloguj się
 • marek804

  Oceniono 6 razy 6

  "Wisła Płock i Zagłębie Sosnowiec muszą zapłacić 5 tysięcy złotych, a Lechia Gdańsk aż 25 tys."
  No faktycznie są to dotkliwe kary dla klubów które obracają milionami :)

 • el.commendante

  Oceniono 7 razy 3

  Legia "zacznie??" sprzedawać piłkarzy? przecież oni ten auto-kanibalizm prowadzą cały czas! Każdy kto cośkolwiek potrafi zrobić z piłką sprzedawany jest na pniu!

 • Tomasz Łojek

  Oceniono 2 razy 2

  Zabawne, Legia jest mimo wszystko wciąż jednym z najstabilniejszych finansowo klubów, płaci na czas, dotychczas miała zbilansowany budżet, i funkcjonuje bez publicznych dotacji jak 90% ekstraklasy (dotacje od miast i spółek skarbu państwa) a dziurę załata sprzedażą jednego zawodnika. I już wielka radość zakompleksionych

 • beton44

  Oceniono 6 razy 2

  Hmmmm...

  Mały lokalny bandziorek objęty nadzorem Ojca Chrzestnego :-)

 • mer-llink

  Oceniono 4 razy 2

  Jedyna rada: sprowadzić pana Grosickiego.
  I w pakiecie: pana Kubicę (on ma od Orlenu i Lotosu 15 milionów z górką - w sam raz do zasypania dziury w budżecie Legii; że to nasze - podatników - pieniądze? a co to komu wadzi...).

 • notojakanosiak

  Oceniono 1 raz 1

  w ogóle tego kabaretu zwanego ekstraklasą nie oglądam tylko czytam i się śmieję jesteśmy w ogonie Europy zacofane piłkarsko państwo kuby coraz bardziej żałosne ostatnio w Lechu grało 2 POLSKICH piłkarzy na 11-stu i to ma być POLSKA ekstraco?

 • notremak

  Oceniono 1 raz 1

  Panie Mioduski, tatko Rydzyk (jak zawsze) w pilnej finansowej potrzebie, a Pan na jakichś marnych kopaczy nożnych gotowiznę trwonisz!
  80 milionów od Matołusza I Rechrystianizatora (dla jaj zwanego czasem "Prawdomównym") plus 30 milionów od pana... na pewno wystarczyłoby ubogiemu zakonnikowi przetrwać do końca miesiąca..

 • 1group

  0

  Najzdrowsze finanse ma Wisła Kraków.:) Powinna być objęta nadzorem... prokuratora.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX