Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ekstraklasa. Jakub Błaszczykowski zdecydowany na powrót do Polski! Zmiana klubu możliwa już zimą

Jakub Błaszczykowski może wrócić do Wisły Kraków już w zimowym oknie transferowym - informuje "Super Express". Reprezentant Polski chce za wszelką cenę zmienić klub i utrzymać miejsce w reprezentacji Polski.

To byłby najgłośniejszy transfer w zimowym oknie transferowym! Piotr Koźmiński poinformował, że Jakub Błaszczykowski może wrócić do Wisły Kraków. Dziennikarz "Super Expressu" zaznacza, że 32-letni piłkarz chce zmienić klub, żeby utrzymać miejsce w reprezentacji Polski.

Kontrakt Błaszczykowskiego z Wolfsburgiem obowiązuje do czerwca 2019 roku, ale piłkarz chciałby rozwiązać swoją umowę za porozumieniem stron. Wszystko po to, żeby Wisła nie musiała płacić niemieckiemu klubowi za transfer.

Wzburzona Wisła płynie dalej

- Błaszczykowskiemu nie chodzi o pieniądze. Kuba jest z Wisłą mocno związany emocjonalnie - czytamy w "Super Expressie"

Krakowski klub ma duże problemy finansowe i nawet sprzedaż kilku piłkarzy podczas zimowego okna transferowego może nie zagwarantować płynności finansowej. Ratunkiem może okazać się zmiana właściciela, a Wisła mogłaby trafić w nowe ręce za symboliczną złotówkę.

Warto dodać, że Jakub Błaszczykowski w lipcu 2018 roku pożyczył Wiśle Kraków milion złotych. Umożliwił w ten sposób spłatę najpilniejszych długów.

"Wisłą nie steruje żaden kibol"

Jakub Błaszczykowski rozegrał w tym sezonie 19 minut w klubie. 12 w Bundeslidze i 7 w Pucharze Niemiec. W ostatnich trzech meczach nie znalazł się nawet na ławce rezerwowych Wolfsburga.

Reprezentant Polski był piłkarzem Wisły Kraków od 2005 roku do 2007 roku. W barwach 'Białej Gwiazdy' rozegrał 62 mecze, strzelił 3 gole i miał 15 asyst. Z Krakowa odszedł do Borussii Dortmund.

Więcej o:
Komentarze (57)
Ekstraklasa. Jakub Błaszczykowski zdecydowany na powrót do Polski! Zmiana klubu możliwa już zimą
Zaloguj się
 • pwiejacz

  Oceniono 14 razy 14

  To akurat dobra decyzja. On się kończy, ale jak na krajową ligę nadal reprezentuje wysoki poziom.

 • czytak

  Oceniono 7 razy 5

  Wcześniej powinien to zrobić. To jest naprawdę wspaniały sportowiec. Kuba pomyśl o trenerce żeby trzymać z tym co kochasz.

 • opalinski19

  Oceniono 5 razy 5

  dobry pomysł, niech pokaże, że jeszcze da radę

 • grot191

  Oceniono 3 razy 3

  "Jakub Błaszczykowski rozegrał w tym sezonie 19 minut w klubie. 12 w Bundeslidze i 7 w Pucharze Niemiec. W ostatnich trzech meczach nie znalazł się nawet na ławce rezerwowych Wolfsburga."
  Tak, to na pewno potężne wzmocnienie Wisły.

 • krakowiaczek59cia

  Oceniono 5 razy 3

  Kuba Kraków czeka !!!

 • wichura

  Oceniono 3 razy 3

  Od poważnej piłki odbił się już parę sezonów temu - zdrowie nie pozwalało mu na grę na najwyższym poziomie, tj. w Borussii. Ale na grę po 60 minut w naszej podrzędnej lidze wystarczy.

 • melmakianin

  Oceniono 7 razy 3

  "Jakub Błaszczykowski zdecydowany na powrót do Polski!" To brzmi niemal jak "zdecydował się przejść na zasiłek dla bezrobotnych"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX