Ekstraklasa. Pogoń Szczecin wysoko pokonała Lecha Poznań

Pogoń Szczecin wygrała z Lechem Poznań aż 3:0 w meczu 13. kolejki LOTTO Ekstraklasy.

Była 22. minuta, kiedy fantastycznym uderzeniem sprzed pola karnego popisał się Tomas Podstawski. Portugalski pomocnik polskiego pochodzenia idealnie złożył się do woleja lewą nogą, a piłka po jego strzale wpadła pod poprzeczkę bramki Jasmina Buricia.

19 minut później było 2:0, kiedy podanie Adama Buksy na gola zamienił Lasza Dwali. W 58. minucie Ivan Djurdjević dokonał podwójnej, ofensywnej zmiany, chcąc gonić wynik. Chwilę później Pogoń prowadziła już jednak 3:0 po tym, jak Buksa precyzyjnie wykończył kontratak gospodarzy.

Po 13 kolejkach Lech zajmuje 6. miejsce w tabeli z 20 punktami na koncie. "Kolejorz" traci pięć "oczek" do prowadzącej Lechii Gdańsk. Pogoń jest 10. z 16 punktami.