4
1
5
Kartki: Szczepaniak - żółta. Skład: Sapela - Zieliński (46. Ojamaa), Osyra, Cruz, Pikk - Łobodziński, Fernandez (46. Garguła), Purzycki, Szczepaniak, Piasecki (74. Camara) - Forsell.
Bramki: Robak (15. - karny, 29.), Chrapek (16.), Cotra (34.), Radecki (70.) Skład: Słowik - Broź, Celeban, Golla, Cotra - Pich, Augusto (61. Radecki) - Chrapek (82. Pałaszewski), Gąska, Cholewiak - Robak (82. Piotr Samiec-Talar).
Śląsk Wrocław wygrał na wyjeździe z Miedzią Legnica aż 5:0 w pierwszym meczu 13. kolejki LOTTO Ekstraklasy.

Mecz ze Śląskiem ułożył się dla Miedzi fatalnie. Gospodarze przegrywali od 15. minuty, kiedy rzut karny wykorzystał Marcin Robak. Niespełna minutę później było już 2:0, bo gola strzelił Michał Chrapek.

W 29. minucie było już 3:0 dla gości, a drugą bramkę w tym meczu zdobył Robak. Jeszcze przed przerwą, bo pięć minut później, gola numer cztery dołożył Djordje Cotra. W drugiej połowie kolejną bramkę dołożył Mateusz Radecki.

Po 13 kolejkach Śląsk zajmuje 10. miejsce w tabeli z 15 punktami na koncie. Miedź jest 12. pozycji z 12 "oczkami." W następnej kolejce wrocławianie podejmą Wisłę Płock, a legniczanie zagrają na wyjeździe z Cracovią.