Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ekstraklasa. Jagiellonia znów utrudnia wejście na stadion kibicom Legii

"Każdy po kolei zabierany na kontrolę osobistą. Przy kilku stopniach rozbierani, zdejmują już nie tylko buty, ale i skarpety. Chłopak z grupy niepełnosprawnych musiał zdejmować protezę" - tak na stadion Jagiellonii Białystok wpuszczani są kibice Legii Warszawa.

W piątek o godz. 20.30 Jagiellonia zagra z Legią w hicie 13. kolejki LOTTO Ekstraklasy. Niestety, podobnie jak w poprzednich latach, przed meczem więcej niż o emocjach sportowych, mówiło się o tym, do czego może dojść na trybunach.

A raczej do czego może nie dojść, bo kibice z Warszawy osiem razy z rzędu nie weszli na stadion w Białymstoku. Jedna z takich sytuacji miała miejsce w maju tego roku.

Jagiellonia pisze...

Kilka dni przed piątkowym meczem Jagiellonia przysłała do Legii specjalny list dotyczący warunków wejścia kibiców z Warszawy na stadion. Białostoczanie poinformowali w nim, że: "uwzględniając konieczność zapewniania zwiększonego poziomu bezpieczeństwa kibice Legii Warszawa nie będą mogli wnieść na stadion:

- oprawy lub jakichkolwiek materiałów i przedmiotów mogących służyć do jej przygotowania, a w szczególności flag sektorowych, transparentów, flag i flag na kijach, taśm papierowych itp.

- systemu nagłośnienia innego niż ręczny megafon;

- bębna, jeżeli nie będzie mógł być rozłożony przy wejściu dla kibiców gości w sposób umożliwiający pełną kontrolę jego zawartości."

Po majowym meczu za podobne działania Komisja Ligi zdecydowała o nałożeniu na Jagiellonię kary 30 tys. zł w zawieszeniu na rok.

... Legia odpowiada

Do listu odnieśli się warszawiacy.

"Legia Warszawa informuje, że w związku przedstawieniem przez Jagiellonię Białystok szeregu niezasadnych ograniczeń w zakresie zasad przyjmowania kibiców Legii podczas meczu 13. kolejki LOTTO Ekstraklasy, Klub oficjalnie zwrócił się do Komisji Ligi o podjęcie stosownych działań prewencyjnych mających na celu niedopuszczenie do ponownego naruszenia przez Jagiellonię obowiązujących przepisów związkowych w zakresie zasad przyjęcia oraz organizacji procesu wpuszczania kibiców. Legia przedstawiła także Jagiellonii swoje jednoznaczne stanowisko w sprawie, wyrażając jednocześnie gotowość do współpracy w zakresie planowania i organizacji udziału kibiców Legii w meczu" - napisano w oficjalnym oświadczeniu na stronie klubu.

"Wykluczenie przez Jagiellonię możliwości wniesienia przez kibiców Legii flag, stanowi zdaniem klubu nieuzasadnioną i dyskryminującą kibiców Legii restrykcję, która pozostaje w sprzeczności nie tylko z wypracowanymi przez kluby LOTTO Ekstraklasy standardami, lecz również z obowiązującym prawem."

"Chcemy także podkreślić, że powtarzające się działania klubu Jagiellonia, na skutek których kibice Legii nie gościli na stadionie w Białystoku od 7 lat (ostatnio w dn. 08.11.2011 r.) szkodzą wizerunkowi i rozwojowi polskiej piłki. Decyzje klubu Jagiellonia stoją w sprzeczności z duchem czasu i zdrową rywalizacją, opartą o zasady fair play. Dlatego domagamy się od Komisji Ligi stanowczej reakcji, która umożliwi kibicom Legii wspieranie naszego zespołu na trybunach, bez nieuzasadnionych oraz sprzecznych z prawem ograniczeń."

"Cyrk w Białymstoku"

Niestety, problemów pod stadionem w Białymstoku nie brakuje. "Cyrk w Białymstoku. 3 godziny do meczu a na sektorze może 150 kibiców Legii. Każdy po kolei zabierany na kontrolę osobistą. Przy kilku stopniach rozbierani, zdejmują już nie tylko buty, ale i skarpety. Chłopak z grupy niepełnosprawnych musiał zdejmować protezę. Dramat." - napisała na Twitterze dziennikarka, Małgorzata Chłopaś.

Ekstraklasa. Czy Arka Gdynia przełamie fatalną passę w derbach? [W polu K]

Legia Warszawa. Dariusz Mioduski podjął decyzję o dofinansowaniu klubu z własnych środków

Wojciech Hadaj, były spiker Legii: Piłkarze to przepłaceni egoiści. Jest mi wstyd, że kiedyś byłem nimi zafascynowany [ROZMOWA]

Więcej o:
Komentarze (115)
Ekstraklasa. Jagiellonia znów utrudnia wejście na stadion kibicom Legii
Zaloguj się
 • marek804

  Oceniono 41 razy 35

  I prawidłowo. Powinni im kazać majtki ściągać bo mogą w nich przenosić petardy:)

 • padoq

  Oceniono 28 razy 26

  Tak powinno byc zawsze , jakis czas temu synowi ktory ma12 lat kolo glowy przeleciala szklana butelka , bylo o wlos od tragedii a rzucali kibole wisly chociaz na meczu bylo sporo dzieci nie stanowilo to dla nich problemu , wsrod kiboli nie brakuje pospolitych mordercow

 • poison884

  Oceniono 27 razy 19

  Brawo Białystok.
  Każdy powinien tak traktować bandytów z Legii.

 • nikt znany

  Oceniono 23 razy 17

  Bardzo słuszna decyzja klubu z Białegostoku. Przekaz jest prosty i oczywisty - nie wolno wnosić zakazanych przedmiotów. Jeśli mimo to są próby wniesienia, należy kontrolować każdego, aż do skutku.

 • xynat

  Oceniono 23 razy 15

  Się hołota zdziwiła. Nie wpadło im do pustych łbów, że sumiennie sobie zapracowali na takie traktowanie?

 • kiczkis

  Oceniono 15 razy 13

  - Mecz (nie tak dawny w końcu) Piast - Górnik Z. - KOGO oskarżono i UKARANO po meczu?
  - ORGANIZATORA, czyli PIASTA.. - Za to ze NIE PRZEWIDZIELI i nie było WYSTARCZAJĄCEJ KONTROLI - etc.etc..

  A co robi Białystok? - PRZEWIDUJĄC co się może zdarzyć.. Przewidując CEL przyjazdu warszawskich "słoików" - czyli nie dopingowanie swojej drużyny a WYWOŁANIE BURD i ZAMIESZEK, Jagiellonia PREWENCYJNIE przed taką ewentualnością się zabezpiecza!..

  Jagiellonia POZWALA jak najbardziej wejść na stadion KIBICOM Legii, ale POD KONKRETNYMI WARUNKAMI - uniemożliwiającymi stadionowej hołocie z Warszawy, zorganizowania na stadionie PROWOKACJI i BURD, za które to "działania" bydła legijnego, konsekwencje poniosłaby oczywiście.. Jagiellonia jako ORGANIZATOR meczu!

  - Chce chamowizna z Legii KIBICOWAĆ swojej drużynie, to ograniczenia im nie przeszkodzą - WEJDĄ!
  - Nie podoba się chamowiznie z Legii iż nie dadzą im "zrobić bydła" z meczu? - To droga wolna spowrotem do "stolycy" (i to bez KRADZIEŻY cudzych flag). - "Słoik" im na drogę!

 • Tomasz Ksyta

  Oceniono 17 razy 13

  Prawidlowo
  Jak nie mieli by nic na sumieniu kontrole nie byly by potrzebne

  Tak powinni sprawdzac "sektory specjalnej troski"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX