Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ekstraklasa. Kibice Cracovii wyśmiewali Michała Probierza. "Teraz widzę, że lepiej się nie odzywać"

- Gdzie masz doniczkę, hej Michał, gdzie masz doniczkę?- śpiewali kibice Cracovii podczas meczu z Górnikiem Zabrze. - Probierz! Co? Mistrzostwo - dodali po chwili. Szkoleniowiec Cracovii odpowiedział im na pomeczowej konferencji prasowej. - Teraz widzę, że lepiej się nie odzywać - przyznał.

Cracovia pokonała Górnika Zabrze 2:0 i wydostała się z ostatniego miejsca w tabeli. Gole dla drużyny Michała Probierza strzelali: Airam Cabrera i Javi Hernandez. Dla "Pasów" było to drugie zwycięstwo w Lotto Ekstraklasie, a kibice krakowskiego klubu w mocny sposób zaakcentowali, że nie akceptują słabych wyników i miejsca w strefie spadkowej.

- Gdzie masz doniczkę, hej Michał, gdzie masz doniczkę? - śpiewali podczas meczu z Górnikiem Zabrze. To nawiązanie do jednej z konferencji prasowych, na której Michał Probierz pojawił się z pustą doniczką. Zasadził w niej ziarno, a brak natychmiastowych efektów porównał do budowania drużyny.

Kpiny i wyśmiewanie konferencji z doniczką to nie wszystko. Kibice skandowali również: - Probierz! Co? Mistrzostwo - odwołując się do przedsezonowej zapowiedzi 46-letniego szkoleniowca. - Gramy o mistrzostwo Polski. Z Cracovią to możliwe - powiedział Probierz.

Trener Cracovii odniósł się do przyśpiewek podczas meczu w następujący sposób. - Teraz widzę, że lepiej się nie odzywać. Powiedziałem, że chcę walczyć o mistrzostwo, a teraz jest szydera. Nie tylko z trybun, ale z każdej strony. To dla nas trudny moment. Atmosfera jest gęsta. Dla trenera to też trudne. Dziękuję prezesowi Filipiakowi, że wspierał mnie, kiedy mieliśmy dwa punkty po sześciu kolejkach, bo robimy postęp, zaczęliśmy zdobywać punkty. Wielu już nas skreśliło, ale zmierzamy w dobrym kierunku - powiedział Michał Probierz.

***

Michał Probierz: Jestem jak Bob Budowniczy

Piątek jak Lewandowski. To jest jego tajemnica sukcesu

Hymn Ligi Mistrzów na stadionie Cracovii

Cezary Kucharski odpowiedział Zbigniewowi Bońkowi

Więcej o:
Komentarze (10)
Ekstraklasa. Kibice Cracovii wyśmiewali Michała Probierza. "Teraz widzę, że lepiej się nie odzywać"
Zaloguj się
 • lubiejakgram

  Oceniono 2 razy 2

  a taki faCHowiec

 • kalowiec

  Oceniono 1 raz 1

  Zmierzacie po mistrzostwo! Kolejne trzy punkty bliżej! Brawo!

 • 1group

  0

  Gdyby miał odrobinę honoru,sam podałby się do dymisji. Trener tysiąclecia,Probierz.:)

 • aa1000

  0

  W Polsce kibiców już prawie nie widać. Trybuny opanowali osobnicy, którzy wszystko wiedzą lepiej w teorii piłki nożnej, patriotyzmu i nacjonalnej pobożności. Mało który przychodzi na stadion obejrzeć mecz.
  Do tego dołączyli panowie komentatorzy tv, którzy są tak rozgadani, że nie potrafią zatrzymać słowotoku wcześniej niż piłka nie znajdzie się w strefie pola karnego którejś z drużyn. Stąd polski osobnik na stadionie nie wie, że dobre zagrania w środku pola są ważnym i często też widowiskowym elementem gry.
  A pan Probierz [i nie tylko] musi dobierać graczy spoza kraju. Krajowych brakuje, a osobnicy na widowni nie kwapią się zapisać do jakiejkolwiek szkółki nawet piłkarskiej, by tam pokazać swoje znawstwo.

 • lionold

  0

  Najtrudniejsze w tym wszystkim jest to, że w ekstraklapie jest 16 drużyn a tytuł mistrzowski w Polsce tylko jeden.

 • rownowaznik

  Oceniono 4 razy 0

  "ojej ja tylko chciałem zabłysnąć, a oni, a oni psze pani się ze mnie śmieją"

 • d33mariusz

  Oceniono 6 razy 0

  Probierz, podobny talent co wuj Brzęczek. Geniusz Polskiej myśli treningowej. Z tego samego kotła z melasą co wszyscy.

 • tradycja_krotkiej_reki

  Oceniono 5 razy -5

  Być z Krakowa i być za cracovią, to jak skorzystać z ubikacji i nie umyć rąk...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX