Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Legia - Wisła. "Kasa, kłamstwo i afera". Kibice z Krakowa odpowiedzieli oskarżeniom

Podczas hitu 21. kolejki ekstraklasy między Legią a Wisłą kibice z Krakowa odpowiedzieli na zarzuty wysuwane ostatnio w mediach pod adresem ich klubu. Do Warszawy przyjechali z wielką flagą i kilkoma hasłami.

Tuż po rozpoczęciu hitu 21. kolejki Legia-Wisła, na trybunie zajmowanej przez gości rozpostarto wielką flagę. Wymalowana było na niej postać chłopca-psa w okularach, który na szyi przywieszoną miał tabliczkę z logo telewizyjnej stacji. Przed nim stała miska z pieniędzmi. Drugi pies – uosabiający Wisłę stał obok i oddawał na naczynie potrzebę fizjologiczną. Do tego flaga zawierała napis: Kasa, kłamstwo i afera. Nieważne fakty, tylko afera”.

Był to prawdopodobnie komentarz do reportażu „Superwizjera”, który został wyemitowany ponad miesiąc temu w TVN. Jego główną tezą był to, iż we władzach Wisły zasiadają osoby związane z grupami przestępczymi. Autor materiału tłumaczył w nim, że prezes Marzena Sarapata i były wiceprezes Wisły Kraków S.A. Damian Dukat dostali się do władz klubu jako delegaci sekcji Trenuj Sporty Walki powiązanej - według reportażu - z kibolami z gangu Sharksów. To za kadencji wymienionej dwójki podczas jednego z meczów Wisły, piłkarze klubu wystąpili w koszulkach z napisem „Dudek wracaj do zdrowia” – wspierając leżącego w szpitalu fana ich drużyny. Jak ujawniono w telewizyjnym materiale, pozdrawiany kibic nie uległ wypadkowi w drodze na mecz, ale został ranny w wyniku gangsterskich porachunków.

Ponadto w materiale pojawiał się też wątek szefa kibiców Wisły o pseudonimie „Misiek”, który na terenie klubu prowadził swoją siłownię. Paweł M. to osoba, która niegdyś została skazana na więzienie za rzucenie nożem w głowę Dino Baggio podczas spotkania w Krakowie.

Kilka miesięcy przed emisją reportażu, Centralne Biura Śledcze Policji zatrzymało 40 kiboli Wisły Kraków i Ruchu Chorzów. Zatrzymania Miśka dokonano dopiero w połowie października we Włoszech.

Klub, na który spadła fala krytyki w mediach oraz pojawiły się wątpliwości ze strony sponsorów, odpierał wszelkie zarzuty. Marzena Sarapata oraz Damian Dukat udzielili Sport.pl obszernych wywiadów, w których starali się odpowiedzieć na część zarzutów.

Niedługo potem w sieci pojawiło się zdjęcie Miśka, który trzymał w ręku kartkę z napisem „konfident”.

Po tych wydarzeniach Dukat 18 października zdecydował się  zrezygnować z funkcji członka zarządu Towarzystw Sportowych Wisła.

Na meczu Legii z Wisłą przyjezdni fani (w Warszawie było to grupa 800 osób) wywiesili dwie flagi dotyczące oskarżonego o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, handel narkotykami i usiłowanie zabójstwa Pawła M. „Misiek, trzymaj się bracie” – głosiła jedna z nich.

Więcej o:
Komentarze (95)
Legia - Wisła. "Kasa, kłamstwo i afera". Kibice z Krakowa odpowiedzieli oskarżeniom
Zaloguj się
 • lukasz_patrykus

  Oceniono 55 razy 51

  Miśki, flagi, gangsterzy...
  A polskie drużyny piłki nożnej jak przegrywały z ekipami z Luksemburga i innej Mołdawii tak dalej będą przegrywać bo nie da się w tym kibolskim syfie zbudować profesjonalnej, walecznej i zwycięskiej drużyny

 • serfweerwr

  Oceniono 41 razy 37

  brawo dresiarskie pedałki z Krakowa!

  banda nieudaczników która jara się bicepsami kolegów i krzywizną maczet

  te łajzy to wynik zrypanego losu, urodzili się w patologii, byli zaniedbywani lub molestowani, kto wie, może przez szamanów sekty katolickiej

  teraz podniecają ich orzełek, maczety, sutanny i ciała kolegów

 • merkury-3

  Oceniono 39 razy 31

  kriminalisci patrioci kibole wisly prawdopodobnie 11 11 jako pstrioci zbluzgaja gejow ciemnoskorychbi zydow okradna kilku dzieciakow i pobija kilku nastolatkow ukradna kilka telefonow obsikaja po pijanemu kilka bram pojda na pielgrzymke kibolstwa na Jasna Gore

 • wierny_nie_poddany

  Oceniono 33 razy 27

  Transparent jak spod Jasnej Góry.
  Beatyfikować miśka!!!

 • lufe

  Oceniono 23 razy 21

  Bandyci bronią bandytę

 • gibbonzlodzi

  Oceniono 16 razy 16

  "Kibler" to dobry tytuł dla następnego filmu. Nieważne, kto to zrobi. Bestseller murowany.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX