Ekstraklasa. Piast Gliwice - Lechia Gdańsk 1:1. Haraslin uratował pozycję lidera

Piast Gliwice zremisował z Lechią Gdańsk (1:1) w pierwszym meczu 12. kolejki Lotto Ekstraklasy. Gole strzelali Aleksandar Sedlar i Lukas Haraslin. Lechia obroniła pozycję lidera.

Błażej Augustyn sfaulował w polu karnym Joela Valencię, a Aleksandar Sedlar pewnym strzałem z rzutu karnego pokonał Zlatana Alomerovicia. Piłka zatrzymała się w jednym rogu bramki, bramkarz w drugim i gospodarze cieszyli się z gola już w 29. minucie meczu.

Piast Gliwice nie forsował tempa. Grał spokojnie i przede wszystkim pewnie w defensywie. Kolejny bardzo dobry mecz rozegrał Jakub Czerwiński, a Lechia Gdańsk miała olbrzymie problemy ze złamanie gliwickiej defensywy.

W grze zespołu Piotra Stokowca brakowało składnych akcji, strzałów. Gol Lukasa Haraslina był efektem złego wybicia piłki przez Jakuba Szmatułę, prostopadłego podania Patryka Lipskiego i skutecznego strzału Słowaka, który wszedł na murawę w 70. minucie. W 86. uratował Lechii punkt i pozycję lidera.

W końcówce najlepszą szansę na gola miała Lechia Gdańsk, ale strzał Stevena Vitorii przeleciał obok słupka bramki Jakuba Szmatuły.

Lechia Gdańsk utrzymała pozycję lidera, Piast jest trzeci.