Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Prawa do transmitowania meczów Ekstraklasy sprzedane! NC+ podzieli się nimi z TVP

NC+ i Telewizja Polska nabyły prawa do transmitowania meczów Lotto Ekstraklasy od sezonu 2019/20. Dwuletnia umowa kosztowała 250 mln zł, czyli aż 100 mln więcej niż za możliwość pokazywania spotkań polskiej ligi zapłacono poprzednim razem - informuje portal "Weszło".

Według informacji portalu Weszło NC+ za swój pakiet meczów (wszystkie spotkania danej kolejki) zapłaci 180 mln zł. Telewizja Polska dołoży kolejne 70, dzięki którym będzie miała prawo do przeprowadzenia transmisji jednego spotkania w każdej serii gier. W tym przypadku kluczową kwestią jest jednak nie ilość, a jakość. TVP zagwarantowało sobie bowiem możliwość pokazywania największego hitu danej kolejki rozgrywanego w najlepszym czasie antenowym.

>> Lothar Matthaeus bezlitosny dla piłkarzy. "Lewandowski, Robben czy Ribery tylko gadają i narzekają"

Taki rozwój sytuacji to świetna wiadomość dla wszystkich. Ekstraklasa od początku sezonu 2019/20 będzie bowiem bardziej dostępna i zagości w domu każdego kibica piłki nożnej. To natomiast zwiększy jej atrakcyjność, co może przyciągnąć nowych sponsorów.

100 mln więcej niż ostatnio

Kontrakt podpisany z Ekstraklasą jest wart aż 100 mln więcej - w porównaniu do poprzedniej umowy, za którą zapłacono 150 mln, mimo tego, że trwała dwa razy dłużej (cztery lata).

>> Goncalo Guedes nie zagra w meczu z Polską

Podpisana w październiku umowa będzie obowiązywać do końca sezonu 2020/21. Później przeprowadzony zostanie kolejny przetarg, już na cztery pełne sezony.

Więcej o:
Komentarze (71)
Prawa do transmitowania meczów Ekstraklasy sprzedane! NC+ podzieli się nimi z TVP
Zaloguj się
 • winku

  Oceniono 17 razy 15

  Naród, ktory wstał z kolan, obejrzy ligę, ktorej poziom padł na kolana. Dobra zmiana! :D

 • wujekdolf

  Oceniono 14 razy 6

  ale fajnie! - tam mnie to nic nie obchodzi że hej! ani tego produktu piłkarsko podobnego nie oglądam ani tvpis! - te buce pisiorskie jeszcze są u koryta to nas okradają, jeszcze roczek :)

 • atr8

  Oceniono 4 razy 4

  Po pierwsze - właśnie nie jakość, a ilość. Teraz są 2 mecze w eurosport 2 i czasami jeden w nc+. Na pewno kibice Arki, Korony, Piasta i reszty drużyn woleliby zobaczyć wyjazdowy mecz swojej drużyny, niż hit kolejki Jagiellonia - Legia.
  Po drugie - piłka nie zagości w domu każdego kibica tylko tego, co będzie chciał to guano oglądać.

 • pilot.tv

  Oceniono 2 razy 2

  Kogos równo poppie...ło. 100mln wiecej za taka marna lige gdzie mistrz Liechtensteinu rozbija mistrza Polski. Tutaj chyba odbywa sie pranie pieniedzy. Stadiony puste, szkolenie polskich pilkarzy praktycznie nie istnieje, polskie druzyny nie graja w rozgrywkach LM, LE a o wpie... od amatorów nie pomne. Rozwiazac ekstraklase i rozpoczac reforme polskiej piłki. Nikt tego gowna nie oglada.

 • bubba222

  Oceniono 2 razy 2

  a potem przyjedzie taki Mistrz Luksemburga czy inny Sherif i pokaże,że kasa wyrzucona w błoto i gdzie miejsce drużyn z naszej Ligi,dumnie zwanej EXTRAKLASA

 • podanyloginjestzajety

  Oceniono 2 razy 2

  Cóż, czas się rozstać z satelitą.
  Kilka lat temu złościłem się na nich, bo uciekła mi liga hiszpańska i włoska. Bule za nią ekstra w innym pakiecie. Liga Mistrzów jeszcze tylko 2 miesiące za free, potem kolejna kasiora. Co jest, czas na kabel?

 • bezy2008

  Oceniono 4 razy 2

  Poziom pikuje, ceny rosną. Ot paradoks :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX