Ekstraklasa. Jagiellonia nie wykorzystała szansy na lidera. Zwycięstwo Arki Gdynia

Jagiellonia Białystok mogła wskoczyć na pierwsze miejsce w tabeli Lotto Ekstraklasy, ale zdobyła tylko jeden punkt w meczu z Koroną Kielce. Swój mecz z Zagłębiem Lubin wygrała Arka Gdynia.

Zespół Ireneusza Mamrota walczył w Kielcach o pozycję lidera, ale nie wykorzystał szansy. W 18. minucie wynik otworzył Arvydas Novikovas. Jagiellonia prowadziła, ale nie dowiozła zwycięstwa do ostatniego gwizdka. W 55.minucie gola dla gospodarzy strzelił Matej Pucko.

Jagiellonia zremisowała z Koroną 1:1 i po jedenastu meczach ma 20 punktów w tabeli Lotto Ekstraklasy. Do liderującej Lechii Gdańsk traci jeden punkt. Drużyna Gino Lettieriego zdobyła w niedzielę dziewiętnasty punkt.

Arka Gdynia lepsza od Zagłębia Lubin

Komplet punktów zgarnęła w niedzielę Arka Gdynia. Drużyna Zbigniewa Smółki wygrała na własnym stadionie z Zagłębiem Lubin 3:1. Gole dla gospodarzy strzelali: Michał Nalepa i Maciej Jankowski (dwie). Dla gości trafił Sasa Balic. Zagłębie kończyło mecz w osłabieniu po czerwonej kartce dla Jakuba Tosika.

Arka Gdynia ma 14 punktów po 11 meczach, a Zagłębie 16.