Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ekstraklasa. TVP w grze o prawa do pokazywania ligi. Decydujące spotkanie zarządu?

Jak dowiedziało się Sport.pl, trwają bardzo ważne rozmowy na temat praw do transmisji ligi w najbliższych latach. W grze o prawa jest Telewizja Polska, a wtorkowe spotkanie zarządu będzie w tej kwestii bardzo istotne.

Po sezonie 2018/2019 kończy się kontrakt na pokazywanie LOTTO Ekstraklasy, który pozwala telewizji Canal+ (oraz Eurosportowi, który wykupił sublicencję), prowadzić transmisję z meczów najlepszej polskiej ligi piłkarskiej.

Jeszcze niedawno dyrektor TVP Sport Marek Szkolnikowski zdradził w wywiadzie dla sport.tvp.pl, że Telewizja Polska będzie chciała pozyskać prawa do pokazywania jednego meczu Ekstraklasy w kolejce.

Wciąż trwają rozmowy w tej sprawie, a jak nam udało się ustalić, wtorkowe spotkanie zarządu TVP będzie bardzo istotne w tej kwestii. Chodzi po prostu o to, czy osoby decyzyjne w telewizji publicznej będą chciały zainwestować w pokazywanie najwyższej polskiej ligi piłkarskiej. Przedstawiciele telewizji są już po pierwszych rozmowach, a zarządowi ma zostać przedstawiony plan ewentualnego zakupu.

Bardzo intrygującego twitta wrzucił również dyrektor TVP Sport, Marek Szkolnikowski, który niejako potwierdza tę tezę.

Od kilku tygodni trwają rozmowy decydujące o prawach do pokazywania LOTTO Ekstraklasy od sezonu 2019/20.W grze o LOTTO Ekstraklasę są m.in nc+, Polsat i Telewizja Polska.

Marcelo Bielsa: Pomyliłem się co do Mateusza Klicha. Tolerował moje błędy

Zbigniew Boniek wbił szpilkę Jerzemu Brzęczkowi. Krytykuje powołania

Jose Mourinho rozmawiał ze swoim potencjalnym następcą

STUDIO SPORT.PL. Ekstraklasa. Trenerska karuzela kręci się coraz wolniej. "Najbardziej zagrożony jest Djurdjević"

Więcej o:
Komentarze (41)
TVP w grze o prawa do pokazywania ligi. Decydujące spotkanie zarządu?
Zaloguj się
 • krystjano

  Oceniono 12 razy 10

  Oby nie Polsat bo znowu trzeba będzie płacić. Im się jest dłużej klientem tym więcej.

 • vonkris

  Oceniono 7 razy 5

  nc+ nie może oddać ekstrakasy, bo to oznaczałoby dla nich plajtę... utrata praw do polskiej ligi to utrata wpływów od około 300-350 tysięcy psychopatów i masochistów, którzy zapłacą każdy abonament żeby to coś oglądać

 • gunston

  Oceniono 8 razy 4

  Kurski sam przyznał, że jego celem jest "telewizja dla jełopów" więc chłam pt. "Ekstraklasa" idealnie tam pasuje. Dlaczego tylko abonenci Canał+ mają płacić za wygłupy piłkarskich kiboli? Niech solidarnie płacą wszyscy podatnicy.

 • johnny9292

  Oceniono 6 razy 4

  Jaka telewizja, taka liga

 • kuku666

  Oceniono 8 razy 4

  A po co taki syf w ogóle pokazywać w TV?

 • mossowski

  Oceniono 11 razy 3

  Oby nie. Opakowana przez NC+ jeszcze jakoś wygląda.

 • taiczo

  Oceniono 6 razy 2

  Oby nie polsat najbardziej złodziejska platforma. Liga MUSI zostać w końcu odkodowana dla mas inaczej liga, która już poziomem leży i kwiczy po prostu zdechnie. Liga odkodowana i dobrze pokazywana to więcej możliwości sponsorskich.

 • kaktus-2

  Oceniono 1 raz 1

  Oby nie.... z jednej strony fajnie, że liga będzie odkodowana, a z drugiej jak mają to komentować komentatorzy z TVP to się nóż w kieszeni otwiera...

 • luketjorself

  Oceniono 5 razy 1

  "Najlepsza polska liga piłkarska" to oksymoron. Nie ma czegoś takiego.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX