Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ekstraklasa. Sponsor Wisły Kraków domaga się wyjaśnień i nie wyklucza rozwiązania umowy

Firma bukmacherska LV Bet, która jest głównym sponsorem Wisły Kraków, domaga się wyjaśnień w sprawie reportażu Szymona Jadczaka o przestępcach działających przy klubie. Firma nie wyklucza również wypowiedzenia umowy sponsorskiej.

Wisła Kraków odcina się od reportażu Superwizjera TVN na temat związków klubu z półświatkiem przestępczym. Klub wydał jedynie oświadczenie, w którym zapowiada m.in wystąpienie na drogę sądową w sprawie kłamliwych ich zdaniem informacji.

W sprawie milczy także prezes Wisły Kraków Marzena Sarapata, ale teraz wyjaśnień domaga się firma LV Bet, czyli sponsor strategiczny Wisły Kraków, który rocznie przelewa na konto klubu około dwóch milionów złotych. Utrata takiego sponsora mogłaby być dla Wisły prawdziwą tragedią. 

Pismo firmy LV Bet opublikował na swoim Twitterze Szymon Jadczak. 

- Okoliczności opisane przez dziennikarzy mogą mieć istotne znaczenie dla dalszego sponsorowania Państwa klubu. Gdyby bowiem okazało się, że ww. informacje medialne są prawdziwe, mogłoby to wpłynąć negatywnie na wizerunek zarówno Klubu, jak i spółki LV Bet. W takiej sytuacji zaistniałaby przesłanka do przedterminowego rozwiązania (wypowiedzenia) umowy sponsorskiej. Mając powyższe na uwadze, proszę panią Prezes o udzielenie stosownych wyjaśnień, w celu zagwarantowania obu Stronom dalszej owocnej współpracy" - czytamy w piśmie wysłanym przez prezesa zarządu LV Bet, firmy płacącej Wiśle rocznie 2 miliony złotych.

Wisła tłumaczy kibicom

Wisła w wysłanym newsletterze napisała kibicom, dlaczego nie decydują się na otwarta wojnę medialną.  - Brak odpowiedzi na zadawane przez dziennikarzy pytania oraz brak komentowania sprawy jest wynikiem braku akceptacji na poziom dyskusji, jaka ma aktualnie miejsce. Nie chcemy wdawać się w medialną burzę, a zależy nam tylko na merytorycznym podejściu do sprawy. Dlatego właśnie kierujemy sprawy do sądu. Mamy już zabezpieczony materiał dowodowy. Prawnicy specjalizujący się w tego rodzaju sprawach przygotowują pozwy. Rzetelne przygotowanie pozwów jak wiadomo wymaga czasu, co jednak nie zmienia faktu, że zostaną one złożone niezwłocznie" - napisano.

Jeżeli podobał Ci się artykuł, to wypróbuj nasz nowy sportowy newsletter. Kliknij, się zapisać >>>

Pogoń Szczecin - Wisła Kraków. Romantyzm Stolarczyka, konkrety Runjaicia. Pogoń zamieniła się rolami z Wisłą i pokonała ją jej własną bronią

Więcej o:
Komentarze (28)
Sponsor Wisły Kraków domaga się wyjaśnień i nie wyklucza rozwiązania umowy
Zaloguj się
 • hockib

  Oceniono 19 razy 19

  Od dłuższego czasu prasa donosiła o tym, że w hali wisły bandyterka ćwiczyła tzw. walki uliczne. W tejże hali policja znalazła rzeczy pochodzące z kradzieży. Mimo to prezes Sarapata - prywatnie adwokatka "Miśka" - twierdzi, że nie ma podstaw do rozwiązania umowy najmu z "Miśkiem". Policja i prokuratura krakowska też dziwnym trafem zainteresowana jest głównie kibolami z drugiej strony Błoń, gdy tymczasem bandyci spod białej gwiazdy bezkarnie rozbudowuje swoje struktury w małopolsce i na śląsku. Dziwnym również trafem Misiek tuż przed aresztowaniem ucieka zagranice. Pewnie gwardyjska przeszłość klubu jest tu całkiem przypadkowa?

 • mmeydey

  Oceniono 16 razy 16

  Wisła jest Polską w pigułce, co do sądów to po wyroku za wypowiedź Morawieckiego o drogach widać skutki reformy, więc tak jak w przypadku lania kobiet na drodze marszu niepodległości można spodziewać się reakcji w tej sprawie, kiedyś pis ciągle powtarzał że na PO głosują więźniowie, ale nie wiem co lepsze więźniowie czy "wspaniali patrioci" na wolności

 • felucjan

  Oceniono 11 razy 9

  Mafia każe przegrywać mecze (lepiej pewnie przegrać, niż niepewnie wygrać), a potem obstawia wyniki. Nieźle się ustawili, więc nie dziwię się że firmie bukmacherskiej nie podoba się taki układ.

 • garleydavidovicz

  Oceniono 7 razy 7

  dokladnie tak zrobic, wystapic na droge sadowa i sie wszystko wyjasni... a takie powiazania sa wszedziem ze tylko przypomne ostatni mecz derbowy ostrzeliwanie racami.. to jakie sie pytam musza miec uklady i powiazania kibole, ze pod okiem ochrony i wladz klubu zmontowali i odpalili takie urzadzenie ??

 • poison884

  Oceniono 9 razy 7

  A Adidas, Cashback world i profix siedzą cicho i płacą bandziorom.

 • marek804

  Oceniono 6 razy 6

  Najwyższy czas by wywalić bandziorów z polskich klubów sportowych. Teraz jest najlepszy czas bo sportowo piłkarskie kluby niewiele znaczą w Europie. Jeśli chodzi o szkolenie -polskiej młodzieży na gwiazdy futbolu także mają mizerne osiągnięcia, wolą ściągać emerytów i nieudaczników z zagranicy niż szkolić polską młodzież.

 • ttwo

  Oceniono 3 razy 3

  A czy jest w Polsce na poziomie 1 czy 2 ligi jakiekolwiek klub który nie jest ściśle powiązany z grupami przestępców? A kto wnosi race, faszystowsko transparenty, kto kieruje tzw. kibicowania, polegającym na wykrzyczaniu obraźliwych tekstów w stronę rywali czy sędziów? O sprzedaży na stadionach dopalaczy nawet nie warto wspominać.

 • rumun106

  Oceniono 5 razy 3

  2 mln to dużo i mało...lecz Polak ( sharksi) nie jest głupi i zarobić może takie pieniądze...z dragów w małopolsce i na śląsku razem z ruchem...w rok też zarobią te 2 mln na klub:)
  Misiek coś wymysli, a jak !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX