Zagłębie Lubin - Śląsk Wrocław. Miedziowi rozgromili Śląsk, a Starzyński strzelił gola bezpośrednio z rzutu rożnego

0
Bramki: Starzyński (39.), Jagiełło (45.), Robak (85.)- samobój, Pakulski (89.) Skład: Hładun - Dziwniel, Balić, Guldan, Tosik - Pawłowski, Matuszczyk, Starzyński (89. Slisz), Jagiełło (71. Poręba), Bohar (87. Pakulski) - Tuszyński
Czerwona kartka: Cholewiak (57.) Skład: Słowik - Broź, Golla, Celeban, Dankowski - Łabojko (64. Radecki), Chrapek (79. Łuczak) - Cholewiak, Pich, Farshad (46. Augusto) - Robak
Derby Dolnego Śląska okazały się bardzo emocjonującym widowiskiem. W 8. kolejce LOTTO Ekstraklasy Zagłębie Lubin wygrało ze Śląskiem Wrocław aż 4:0. Bohaterem spotkania był Filip Starzyński.

Pierwsza bramka w tym meczu padła w 40. minucie, kiedy Starzyński strzałem bezpośrednio z rzutu rożnego kompletnie zmylił Jakuba Słowika i umieścił piłkę w siatce. Pięć minut później było już 2:0. Starzyński zagrał na wolne pole do Filipa Jagiełły, a ten strzałem z około 16. metra pokonał Słowika, posyłając futbolówkę pomiędzy jego nogami.

W 84. minucie Starzyński znowu spróbował zaskoczyć bramkarza tzw. centrostrzałem z rzutu rożnego i kolejny raz go pokonał. Tym razem jednak piłka otarła się jeszcze od Marcina Robaka. Były król strzelców ekstraklasy zanotował samobójcze trafienie.

W 87. minucie na boisku zameldował się Dawid Pakulski i już 60 sekund później popisał się kapitalnym strzałem z dystansu. Później wynik się już nie zmienił.

Po ośmiu kolejkach Zagłębie ma 15 punktów i jest wiceliderem, tuż za Lechią Gdańsk (17 pkt). Śląsk zajmuje dopiero 13. lokatę.