Sport.pl

Ekstraklasa. Komisja Ligi przedłużyła karę Michała Probierza

Komisja Ligi przedłużyła karę Michała Probierza. Szkoleniowiec Cracovii nie poprowadzi drużyny jeszcze dwóch najbliższych kolejkach. To kara za skandaliczne zachowanie w szóstej kolejce.

W 6. kolejce Ekstraklasy w meczu Cracovia - Piast Gliwice (1:3), Michał Probierz star się z obrońcą Piasta Urosem Korunem. Sędzia Paweł Raczkowski wysłał go na trybuny, a Komisja Ligi zdyskwalifikowała go na dwa mecze. 

Probierz nie mógł więc prowadzić drużyny w spotkaniu z Legią Warszawa, a także z Jagiellonia Białystok ( w najbliższy weekend). Komisja Ligi zdecydowała jednak, że Probierz spędzi na trybunach także mecz 9. kolejki Lotto Ekstraklasy. To efekt odwieszenia kary z 30 kolejki Lotto Ekstraklasy w poprzednim sezonie.

Oświadczenie Komisji Ligi w sprawie Michała Probierza: 

"W poprzednim sezonie rozgrywkowym trener został ukarany przez Komisję Ligi za przewinienie dyscyplinarne polegające na podważaniu decyzji sędziowskich i rzucaniu banerem reklamowym. 12 kwietnia 2018 roku Komisja nałożyła na Michała Probierza karę dyskwalifikacji w wymiarze dwóch meczów. Na skutek odwołania Najwyższa Komisja Odwoławcza PZPN zawiesiła 25 kwietnia 2018 roku wykonanie kary dyskwalifikacji jednego meczu na okres 6 miesięcy, to jest do dnia 25 października 2018 roku 

29 sierpnia 2018 roku szkoleniowiec Cracovii został ukarany karą dyskwalifikacji w wymiarze dwóch meczów za podważanie decyzji sędziowskich i za zachowanie pozbawione szacunku. Decyzja ta uprawomocniła się 7 września 2018 roku. Komisja Ligi zobowiązana była zastosować w stosunku do Michała Probierza art. 46 par. 3 Regulaminu Dyscyplinarnego PZPN. Zgodnie z nim organ dyscyplinarny zarządza wykonanie zawieszonej kary, jeżeli w okresie próby ukarany popełnił przewinienie dyscyplinarne podobne, za które został prawomocnie ukarany".

Probierz ma prawo odwołać się do Najwyższej Komisji Odwoławczej PZPN

Dawid Janczyk: tamtej nocy umierałem pięć razy. Na szczęście uratowali mnie

Hiszpania 6:0 Chorwacja. Luka Modrić: To było morderstwo

Polska - Irlandia 1-1. Świeżość w sosie własnym

Robert Lewandowski: Czasem człowiek chciałby pomóc, ale wie, że to nie jest ten odpowiedni moment

Więcej o:
Komentarze (5)
Komisja Ligi bezlitosna dla Michała Probierza. Zawieszenie przedłuzone
Zaloguj się
 • zenonbush

  Oceniono 2 razy 2

  Trener Probierz jeszcze kolejkę się zastanowi zanim następnym razem powie, że Ekstraklasę i ligi piłkarskie krajów europejskich dzieli przepaść. Oficjalnie więc odwieszamy karę z poprzedniego sezonu. Podpisano: Komisja Ekstraklasy :)

 • lionold

  0

  Pan Probierz udowodnił był właśnie, że ma dwa problemy. Jeden to ten, że jest trenerem jednego klubu a drugi ten, ze ma coraz większe problemy z utrzymaniem nerwów na wodzy. A to ostatnie powinno najbardziej zaniepokoić jego samego.

 • asawiko

  Oceniono 1 raz -1

  No i znów pismak popisał się polszczyzną: "(...) Michał Probierz star się z obrońcą (...)"
  Jaki STAR? Nawet gamoń nie przeczyta co napisał. Cały tekst swym stylem powala na kolana. Jak oni maturę zdali?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX