Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ekstraklasa. Komisja Ligi przedłużyła karę Michała Probierza

Komisja Ligi przedłużyła karę Michała Probierza. Szkoleniowiec Cracovii nie poprowadzi drużyny jeszcze dwóch najbliższych kolejkach. To kara za skandaliczne zachowanie w szóstej kolejce.

W 6. kolejce Ekstraklasy w meczu Cracovia - Piast Gliwice (1:3), Michał Probierz star się z obrońcą Piasta Urosem Korunem. Sędzia Paweł Raczkowski wysłał go na trybuny, a Komisja Ligi zdyskwalifikowała go na dwa mecze. 

Probierz nie mógł więc prowadzić drużyny w spotkaniu z Legią Warszawa, a także z Jagiellonia Białystok ( w najbliższy weekend). Komisja Ligi zdecydowała jednak, że Probierz spędzi na trybunach także mecz 9. kolejki Lotto Ekstraklasy. To efekt odwieszenia kary z 30 kolejki Lotto Ekstraklasy w poprzednim sezonie.

Oświadczenie Komisji Ligi w sprawie Michała Probierza: 

"W poprzednim sezonie rozgrywkowym trener został ukarany przez Komisję Ligi za przewinienie dyscyplinarne polegające na podważaniu decyzji sędziowskich i rzucaniu banerem reklamowym. 12 kwietnia 2018 roku Komisja nałożyła na Michała Probierza karę dyskwalifikacji w wymiarze dwóch meczów. Na skutek odwołania Najwyższa Komisja Odwoławcza PZPN zawiesiła 25 kwietnia 2018 roku wykonanie kary dyskwalifikacji jednego meczu na okres 6 miesięcy, to jest do dnia 25 października 2018 roku 

29 sierpnia 2018 roku szkoleniowiec Cracovii został ukarany karą dyskwalifikacji w wymiarze dwóch meczów za podważanie decyzji sędziowskich i za zachowanie pozbawione szacunku. Decyzja ta uprawomocniła się 7 września 2018 roku. Komisja Ligi zobowiązana była zastosować w stosunku do Michała Probierza art. 46 par. 3 Regulaminu Dyscyplinarnego PZPN. Zgodnie z nim organ dyscyplinarny zarządza wykonanie zawieszonej kary, jeżeli w okresie próby ukarany popełnił przewinienie dyscyplinarne podobne, za które został prawomocnie ukarany".

Probierz ma prawo odwołać się do Najwyższej Komisji Odwoławczej PZPN

Dawid Janczyk: tamtej nocy umierałem pięć razy. Na szczęście uratowali mnie

Hiszpania 6:0 Chorwacja. Luka Modrić: To było morderstwo

Polska - Irlandia 1-1. Świeżość w sosie własnym

Robert Lewandowski: Czasem człowiek chciałby pomóc, ale wie, że to nie jest ten odpowiedni moment

Więcej o:
Komentarze (5)
Komisja Ligi bezlitosna dla Michała Probierza. Zawieszenie przedłuzone
Zaloguj się
 • zenonbush

  Oceniono 2 razy 2

  Trener Probierz jeszcze kolejkę się zastanowi zanim następnym razem powie, że Ekstraklasę i ligi piłkarskie krajów europejskich dzieli przepaść. Oficjalnie więc odwieszamy karę z poprzedniego sezonu. Podpisano: Komisja Ekstraklasy :)

 • lionold

  0

  Pan Probierz udowodnił był właśnie, że ma dwa problemy. Jeden to ten, że jest trenerem jednego klubu a drugi ten, ze ma coraz większe problemy z utrzymaniem nerwów na wodzy. A to ostatnie powinno najbardziej zaniepokoić jego samego.

 • asawiko

  Oceniono 1 raz -1

  No i znów pismak popisał się polszczyzną: "(...) Michał Probierz star się z obrońcą (...)"
  Jaki STAR? Nawet gamoń nie przeczyta co napisał. Cały tekst swym stylem powala na kolana. Jak oni maturę zdali?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX