Ekstraklasa. Lech Poznań przegrał! Zagłębie Lubin wiceliderem

Lech Poznań mógł zostać liderem tabeli, ale w niedzielnym meczu 6. kolejki LOTTO Ekstraklasy przegrał na wyjeździe 1:2 z Zagłębiem Lubin.

W 15. minucie Jagiełło zagrał świetną prostopadłą piłkę do Janoszki, który minął bramkarza i strzelił do pustej bramki. Goście odpowiedzieli trafieniem Cywki, który celnym strzałem z 17. metra pokonał bramkarza.

Decydująca bramka padła w 53. minucie, kiedy Tuszyński celnym strzałem głową trafił do bramki po rzucie rożnym, wykonanym przez Filipa Starzyńskiego. Później wynik już się nie zmienił.

Liderem jest Lechia Gdańsk, która ma 14 punktów po sześciu meczach. Drużyna Ivana Djurdjevicia nie wykorzystała szansy, aby zostać liderem. Natomiast Zagłębie dogoniło Kolejorza, dołączając do grona czterech drużyn, które tracą tylko dwa punkty do Lechii. Te zespoły to: Lech, Jagiellonia, Piast i właśnie Zagłębie.