Ekstraklasa. Wisła Kraków - Górnik Zabrze 3:0. Koncert drużyny Macieja Stolarczyka

Wisła Kraków potwierdziła świetną formę z meczu z Lechem Poznań i w kolejnej kolejce rozbiła Górnika Zabrze 3:0. Warto dodać, że zrobiła to w bardzo, bardzo dobrym stylu.

Świetny mecz Rafała Pietrzaka, jeszcze lepszy Martina Kostala. Pierwszy strzelił gola i miał asystę, a drugi zaliczył dwie asysty. Na wyróżnienie zasłużyli również Dawid Kort i Zdenek Ondrasek, ale warto zaznaczyć, że cały zespół 'Białej Gwiazdy' zagrał na imponującym poziomie.

Drużyna Macieja Stolarczyka nie dała szans Górnikowi Zabrze, który w Krakowie miał swoje szanse, ale był bardzo nieskuteczny. Najlepszych szans nie wykorzystali Igor Angulo, Jesus Jimenez czy Szymon Matuszek, który nie trafił do bramki z czterech metrów.

Wisła była zdecydowanie skuteczniejsza. Wynik otworzył Rafał Pietrzak. Lewy obrońca 'Białej Gwiazdy' zaskoczył Tomasza Loskę potężnym strzałem z ostrego kąta. Pięć minut później Zdenek Ondrasek podwyższył wynik meczu na 2:0, a w drugiej połowie Vullnet Basha przypieczętował zwycięstwo Wisły Kraków.

Wisła ma 11 punktów po sześciu meczach nowego sezonu. Drużyna Macieja Stolarczyka zajmuje piąte miejsce w tabeli Lotto Ekstraklasy. Górnik Zabrze ma sześć punktów i jest na 10. miejscu.