Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ekstraklasa. Wisła Kraków osiągnęła porozumienie w miastem w sprawie stadionu. Umowa podpisana!

W środowe popołudnie została podpisana umowa pomiędzy Gminą Miejską Kraków, a Wisłą Kraków na użytkowanie stadionu na mecze piłkarskie do końca czerwca 2019 roku, a także do korzystania z pomieszczeń biurowych i magazynowych na terenie stadionu.

To koniec problemów Wisły Kraków. W czwartkowe popołudnie została podpisana umowa pomiędzy "Białą Gwiazdą", a Gminą Miejską Kraków (w imieniu której występował Zarząd Infrastruktury Miejskiej) na korzystanie przez klub ze Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana oraz z pomieszczeń biurowych, magazynowych, pomieszczeń wykorzystywanych jako tzw. Strefy Kibica oraz ze sklepu kibica "Wiślacki Świat".

>>> Wisła Kraków będzie miała nowego właściciela?

W środę podpisano dwie umowy. Jedna dotyczyła wynajmu stadionu. Zgodnie z jej zapisami władze "Białej Gwiazdy" mogą korzystać z obiektu, jednak będzie odbywało się tak jak przed trzema pierwszymi spotkaniami Lotto Ekstraklasy. Oznacza to, że minimum na 48 godzin przed rozpoczęciem meczu Wisła Kraków będzie musiała wpłacić miastu kwotę 100 tysięcy złotych + VAT

Zarząd Infrastruktury Sportowej poinformował jednocześnie, że wspomniana wyżej kwota została już wpłacona w związku z meczem z Górnikiem Zabrze i nic nie stoi na przeszkodzie, aby spotkanie miało się nie odbyć.

>>> Lech Poznań - Wisła Kraków. Wisła rozgromiła Lecha, a przegrywała 0:2

Druga umowa dotyczy korzystania przez Wisłę Kraków z całego zaplecza znajdującego się na terenie stadionu. Mowa o korzystaniu z pomieszczeń biurowych oraz magazynowych, pomieszczeniach wykorzystywanych jako Strefa Kibica, gruntu pod sklepem "Wiślacki Świat". Klub został także zobligowany do opieki nad murawą. Ta umowa została podpisana na rok, do końca sierpnia. W związku z nią Wisła musi płacić czynsz dzierżawny w wysokości 21 tysięcy netto miesięcznie + VAT. Opłata musi zostać wniesiona do 10-go każdego miesiąca.

Najbliższy mecz na Stadionie im. Henryka Reymana przeciwko Górnikowi Zabrze odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 20.30

Więcej o: