Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ekstraklasa. "Mioduski, gdzie wielka Legia?" - pytają kibice Legii Warszawa na meczu z Zagłębiem Sosnowiec

"Miś Kazek na prezesa!", "Kpcija i Zachor$ski won!!!" - to tylko dwa z kilku transparentów, które wywiesili kibice Legii Warszawa na niedzielnym meczu z Zagłębiem Sosnowiec.

W piątek list prezesa Dariusza Mioduskiego do kibiców (TUTAJ). W sobotę list kibiców do prezesa Mioduskiego (LINK), a w niedzielę transparent: „Mioduski, jedyny list jaki powinieneś napisać, to list pożegnalny”.

Białe płótno właśnie z takim napisem, a do tego głośne okrzyki, że „Legia to my!”, przywitały piłkarzy na niedzielnym meczu z Zagłębiem Sosnowiec. Później na trybunie pojawiły się także inne transparenty: „Miś Kazek na prezesa!”, „K€pcija i Zachor$ski won!!!” [Ivan Kepcija to dyrektor techniczny, Tomasz Zahorski - pełnomocnik zarządu] czy „Kopacze idźcie do normalnej pracy. Do sportu się nie nadajecie”.

Frustracja kibiców oczywiście wynika ze słabych wyników i fatalnej gry piłkarzy. Przede wszystkim w europejskich pucharach, gdzie Legia odpadła już w III rundzie eliminacji Ligi Europy z luksemburskim F91 Dudelange. „Europa z was się śmieje, amatorski klub was leje” - przypominała „Żyleta” piłkarzom na początku drugiej połowy meczu z Zagłębiem.

Szymkowiak po Dudelange - Legia: Przez lata starałem się szukać pozytywów, nie krytykowałem. Teraz już nie wytrzymałem

Ale przed przerwą też można było usłyszeć dużo frustracji i drwin. „Było strzelać w Luksemburgu” - krzyczeli kibice Legii w 22. minucie, kiedy celny strzał oddał Carlitos. A wcześniej: „wam na Legii nie zależy, przegrywacie jak frajerzy”. Nie zabrakło też okrzyków pytających: „gdzie są puchary, kopacze gdzie są puchary?”. Także w kierunku prezesa i właściciela: „Mioduski, gdzie wielka Legia?”.

Mioduskiego na tym meczu jednak nie było. A przynajmniej nie obserwował go ze swojego stałego miejsca w loży centralnej. Siedzieli tam za to inni ludzie z kierownictwa Legii, którzy z trybun też swoje usłyszeli („z Luksemburgiem odpadacie, bo ch...owo zarządzacie”, „jaki zarząd, taka gra”).

Więcej o:
Komentarze (31)
Ekstraklasa. "Mioduski, gdzie wielka Legia?" - pytają kibice Legii Warszawa na meczu z Zagłębiem Sosnowiec
Zaloguj się
 • mer-llink

  Oceniono 19 razy 15

  Kibicom sie ubrdało, że "Legia to my"....
  To firma. Własnosc jednego faceta. Może z nią zrobić, co chce... Niby chciał, żeby była "wielka", ale nie maa po temu ani wiedzy, ani pracowitości, ani dostatecznych pieniedzy. Lecz nadal to jego własnośc. I może z tym zrobic co chce.
  Może sprzedać. Może zamknac i rozpedzic na 4 wiatry. Może sie dalej (pożal się Boże) bawić.
  ALe kibicom nic do tego.
  Kibice nie sa udziałowcem tej własności.
  Kibice sa tu kilentem, odbiorca, pasywnym konsumentem - jak nie będzie Legii wcale, kibice też znikną, bo będa całkowicie zbędni, niepotrzebni, nul......

  I znów dobrze radzę panu Mioduskiemu: - Nie ma Pan talentu do tej roboty, drugim ABramowiczem pan nie będzie, bo ma pan za mało sił i środków, więc daj sobie pan spokój z użeraniem się z bandyterką.... Po co rodzina ma cierpieć? Je∂ź Pan na Majorkę...Kup sobie Pan dobrą ksiązkę. Ewentualnie zrób sobie MArtini....

 • gryflon

  Oceniono 14 razy 12

  Skoro tak Żyleta chce rządzić to niech zrobi zrzutkę i kupi klub. Wtedy chłopcy będą mogli się wykazać nie tylko transparentami i przyśpiewkami. Pod ich wodzą Legia wkopie bez problemu Barcelonie 10:0, a reszcie Europy pewnie dwa razy tyle.

 • rhemek76

  Oceniono 11 razy 11

  70 % kiboli Legii to Powiaty Wolominski i Otwocki, stad taka patologia.

 • pardonsik

  Oceniono 8 razy 8

  I znowu 3 pierwsze newsy - lansowanie wyrobu pilkarskopodobnego - ile było transparentów na meczu, a co powiedział poerdziu do kupusia , jak pierdzial fisiu ??
  Kolejny sezon - lansowanie tandety , później amatorzy kopią ją w parterze , ale medialnie SAME GWIazdy !!

 • bezidei

  Oceniono 6 razy 6

  I te nagłówki "Wspaniałe zwycięstwo Legii z Zagłębiem" itp. cała ekstraklasa na żenującym poziomem ale marketing, PR, wspaniała realizacja telewizyjna i social media działają jak w zegarku, jakby to była jakaś Premier League.

 • gunston

  Oceniono 6 razy 6

  Europa się śmieje z Żylety niezależnie od wyników drużyny. Kibice od siedmiu boleści. Pociągną ten klub na dno tak jak zrobili to inni mądrale w Krakowie z Wisłą czy w Bydgoszczy z Zawiszą. Najpierw się mądrzyli a teraz klepią biedę i robią zrzutę na wynajem stadionu.
  A potem się dziwią, że nikt w polskie kluby nie chce inwestować. Aż dziw bierze, że w takiej atmosferze niektórym właścicielom jeszcze się chce w to bawić.

 • somekindofhope

  Oceniono 4 razy 4

  Pismactwo ciągle myli kibiców z bydłem.

 • matatjahu

  Oceniono 4 razy 4

  kibole legii nie widzieli wcześniej jaki jest stan ich zespołu i całej tej ekstraklasy? a może te przegrane pokazują po prostu poziom całej piłki nożnej w Polsce? może czas zacząć sponsorować lekkoatletów a nie kopaczy? bo to kopacze a nie piłkarze...ale kibole niech lepiej zostaną na stadionach piłkarskich, niech tam demolują dalej...

 • jerzyb-ucholc

  Oceniono 7 razy 3

  Żyleta to pis dzielce i nie ma co ich słuchać. Psychole , prostaki taka Ściana Wschodnia ale jeszcze niżej. Zespół szybko dojdzie do siebie tylko musi być więcej Polaków.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX