Ekstraklasa. Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk. Lechia wciąż niepokonana, awansowała na 2. miejsce

Lechia Gdańsk pokonała w Zabrzu Górnika 2:0 w meczu 5. kolejki Lotto Ekstraklasy, dzięki czemu awansowała na fotel wicelidera rozgrywek. Gdańszczanie pozostają jedyną obok Lecha Poznań niepokonaną w tym sezonie ekipą w lidze.

Gdańszczanie w pierwszej połowie byli zespołem konkretniejszym. Stworzyli dwie groźne sytuacje i obie wykorzystali. Najpierw Tomasz Loska skapitulował po uderzeniu Karola Fili, a dziesięć minut później wyjmował piłkę z siatki po tym, jak strzał Patryka Lipskiego z bliskiej odległości dobił Flavio Paixao.

W defensywie podopieczni Piotra Stokowca byli dobrze zorganizowani, a kiedy już zawodzili obrońcy, drużynę ratował Dusan Kuciak.

Ekstraklasa. Arka Gdynia pokonała Wisłę Płock. Przełamanie drużyny Smółki

Po zmianie stron kibice w Zabrzu goli nie zobaczyli. Górnik miał optyczną przewagę, ale nie potrafił poważniej zagrozić bramce strzeżonej przez słowackiego bramkarza Lechii.

Gdańszczanie awansowali na 2. miejsce (11 pkt) w tabeli Lotto Ekstraklasy i do Lecha, który jest pierwszy, tracą tylko punkt. Kolejorz swój mecz rozegra w niedzielę, podejmując Wisłę Kraków.

Górnik jest po sobotnim meczu na 8. lokacie (6 pkt). Przegrana z Lechią była pierwszą zabrzan w tym sezonie.