Ekstraklasa. Jagiellonia skromnie wygrywa z Wisłą Kraków. Górnik Zabrze pokonuje Miedź po kapitalnym pościgu

Jagiellonia Białystok pokonała 1:0 Wisłę Kraków w trzeciej kolejce LOTTO Ekstraklasy. Goście kończyli mecz w dziesiątkę, po tym jak czerwoną kartkę otrzymał ich bramkarz, Michał Buchalik. Znakomity pościg zaprezentowali gracze Górnika, którzy od stanu 0:1 z Miedzią Legnica doprowadzili do wyniku 3:1 i zanotowali pewne zwycięstwo.

Jagiellonia Białystok długo męczyła się na swoim stadionie z Wisłą Kraków. W pierwszej połowie żadna z drużyn nie była w stanie trafić do bramki. Dziesięć minut po rozpoczęciu drugiej części gry Buchalik sfaulował Bezjaka i obejrzał czerwoną kartkę. Z rzutu wolnego strzelił Novikovas i choć Lis wybronił jego próbę, wobec dobitki Bezjaka był bezradny.

Gospodarze mieli jeszcze swoje okazje, ale nie byli w stanie podwyższyć prowadzenia. W Wiśle na listę strzelców mógł się wpisać m.in. Imaz, który nie wykorzystał dwóch dogodnych sytuacji oraz Wasilewski, którego atomowy strzał z rzutu wolnego fenomenalnie wybronił Kelemen. Jagiellonia wygrała ostatecznie 1:0.

Wielki powrót Górnika

Miedź była skazywana na porażkę w starciu z Górnikiem, ale niespodziewanie objęła prowadzenie jeszcze w pierwszej połowie. Bramkę zdobył Piątkowski, który wykorzystał podanie Piaseckiego i pokonał Loskę. Wynik do końca pierwszej połowy nie uległ zmianie.

Górnik wziął się za odrabianie strat. Cierpliwe ataki przyniosły skutek dopiero w 73. minucie. Suarez przyjął dośrodkowaną piłkę, obrócił się i pięknym strzałem pod poprzeczkę wyrównał stan meczu. Kilka minut później prowadzenie zawodnikom Marcina Brosza dał Igor Angulo, który wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem, a zwycięstwo przypieczętował Żurkowski. Górnik wygrał 3:1.

Sytuacja w tabeli

Jagiellonia i Górnik zapisały na swoim koncie po trzy punkty i zajmują odpowiednio 4. i 5. miejsce w tabeli LOTTO Ekstraklasy. Wisła Kraków jest dziewiąta, Miedź - dwunasta. Na prowadzeniu są Piast Gliwice i Lech Poznań, którzy jako jedyni mają komplet punktów.