Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Legia Warszawa. Nawałka lub Ojrzyński. "Piłkarze chodzą do prezesa i narzekają. Nowy trener musi z tym skończyć"

- Piłkarze Legii są wychuchani i rozpieszczeni. Mają wszystko, nie pracują w kopalni, a jak przychodzi co do czego, to chodzą do prezesa i narzekają. Nowy trener musi z tym skończyć - mówi Sylwester Czereszewski w rozmowie ze Sport.pl. Były piłkarz Legii uważa, że następcą Deana Klafuricia powinien zostać Adam Nawałka lub Leszek Ojrzyński.

Dominik Wardzichowski: Dean Klafurić został zwolniony z Legii Warszawa. Dobra decyzja?

Sylwester Czereszewski: - Dobra, ale nie patrzę na nią przez pryzmat ostatniego meczu. Legia Warszawa miała czterech trenerów w ostatnich dwóch latach. Dariusz Mioduski mówi o stabilizacji, a zwalnia kolejnego trenera. Czas zdecydować się na szkoleniowca z wizją i pomysłem na drużynę.

Adama Nawałkę?

- Adam Nawałka byłby świetnym wyborem. Oczywiście, jego zatrudnienie w Legii wiązałoby się z konkretnymi pieniędzmi, ale przy wyborze trenera nie wolno kierować się tylko i wyłącznie finansami. Najważniejszy jest pomysł na zespół. Przykład Stanisława Czerczesowa pokazał, że warto zainwestować w dobrego szkoleniowca.

A co, jeżeli Legia zdecyduje się na wariant oszczędnościowy? Ma pan swojego kandydata?

- Leszek Ojrzyński. To jest człowiek, który jak wejdzie do szatni Legii Warszawa, to piłkarze zaczną biegać szybciej tyłem niż przodem. Może czas na solidną pracę, a nie oświadczenia i komunikaty.

Kluczem w pracy nowego trenera będzie dotarcie do piłkarzy?

- Piłkarze Legii są wychuchani i rozpieszczeni. Mają wszystko, nie pracują w kopalni, a jak przychodzi co do czego, to chodzą do prezesa i narzekają. Nie mówię, że wszyscy, ale jest w klubie taka grupa. Nowy trener musi z tym skończyć. Piłkarze nie są od narzekania, są od grania.

Piłkarze Legii grają na miarę swojego potencjału?

- Legia Warszawa ma najmocniejszą kadrę w Polsce, a nie potrafi tego wykorzystać. Carlitos, Kante, Cafu – to są piłkarze, którzy mogą grać jeszcze lepiej. Klafurić zmieniał, kombinował, ale teraz czas na spokojną pracę i podniesienie potencjału całego zespołu.

W Legii jest czas na spokój? Dariusz Mioduski powtarza, że trener Legii musi przede wszystkim wygrywać.

- Powtarza, a kolejni trenerzy nie wygrywają. Na miejscu nowego szkoleniowca postawiłbym twarde warunki. Umowa na pięć lat i spokojne budowanie klubu. Wizja pt. 'może się uda, może załapie' już nie wypaliła. Czas na trenera z prawdziwego zdarzenia. Czas na trenera z wizją i pomysłem.
***

Dariusz Dziekanowski po zwolnieniu Deana Klafuricia: Błędem było już jego zatrudnienie. Ale nie tylko on odpowiada za wyniki

Legia Warszawa zwolniła Deana Klafuricia. I zaraz zatrudni następnego trenera. Czy będzie to Adam Nawałka?

Więcej o:
Komentarze (35)
"Piłkarze Legii Warszawa chodzą do prezesa i narzekają. Nowy trener musi z tym skończyć"
Zaloguj się
 • mer-llink

  Oceniono 8 razy 8

  Pan Mioduski kupił sobie przedsiebiorstwo.
  I może sobie w nim robić, co mu się podoba (albo co mu wyjdzie).
  Jego firma, jego najemnicy.
  Ma ochote zachowywac się w tej firmie jak histeryczna niezabudka - jego sprawa, jego kasa.\
  Chce miec pana Nawałkę, głównego eksponenta stetryczałej "Polskiej MYsli Szkoleniowej" - na zdrowie.
  Pozostaje tylko mięc nadzieje, że w innych swoich portfelach zarządza lepiej. Bo w LEgii - ojejkujejku!!!! Śmiesznie...

 • cmochall

  Oceniono 6 razy 6

  Wlasciciel Legii juz nie pierwszy raz daje wszystkim do zrozumienia ,ze to jego cyrk i jego malpy-mowiac kolokwialnie.Skad wiec ta troska i dobre rady?Tylko nie mowcie ,ze im wszyskim chodzi o poziom polskiej pilki.

 • terapia111

  Oceniono 8 razy 4

  Tylko Pan Leszek Ojrzyński jest w stanie zrobić zespół- nie zgraję kopaczy. Albo grasz albo wynocha. Na marginesie: w doopach się kopaczom poprzewracało: media, reklamy ...i wdzięk słonia w składzie porcelany

 • a.ba

  Oceniono 3 razy 3

  Czy Legia nie idzie drogą Wisły? Kupa wtopionej kasy, niecierpliwy właściciel i w końcu klub bankrut. Mioduski naśladuje Ciupiała - z tą polityką to mogą zapomnieć o jakimkolwiek sukcesie poza 'ekstraklasą' - chyba że Mistrz Polskiej Ligi to jedyne o co im chodzi.

 • yyyggg13

  Oceniono 2 razy 2

  Jedynym trenerem od momentu pojawienia się w klubie Mioduskiego był Czerczesow, u którego była dyscyplina, reszta to nieporozumienia, może z wyjatkiem Jacka Magiery który nie miał doświadczenia. Stasiu Czerczesow wiedział jak sobie radzić z primadonnami w szatni, Prijo może coś na ten temat powiedzieć. Ojrzyński to kopia Czerczesowa, u niego się biega, gra ostro, często brutalnie. Ja też decyduję, płacę za bilety i Mioduski nie może sobie brać kogo chce bo ma taki kaprys. Trybuny już sa wściekłe.

 • jan-ru

  Oceniono 2 razy 2

  Jedynym problemem polskiej ligi jest miernota piłkarzy i ich wydumana wielkość i oczywiście za doże zarobki.Drugim problemem są właściciele,bez wizji ,beztalencie sportowe,rozkapryszone malutkie ludziki którzy lepiej płacili by swoim pracownikom niż bawili się sportem.

 • cezar85

  Oceniono 4 razy 2

  to nie trener, tylko prezes powinien z tym skończyć

 • guru133

  Oceniono 4 razy 2

  Lenie patentowane się skarżą? Wysłać hoołtę na zieloną trawkę, ale nie na boisku.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX