Sport.pl

Legia zwalnia Klafuricia. Vuković tymczasowym trenerem mistrzów Polski

Aleksandar Vuković został nowym tymczasowym trenerem Legii Warszawa. Dla Serba to nie pierwszy raz, kiedy obejmuje stery pierwszego zespołu mistrzów Polski.

W środę Legia opublikowała komunikat w związku z ostatnią słabą grą mistrzów Polski. Zarząd zespołu podjął decyzję, że Dean Klafurić przestał pełnić funkcję trenera warszawskiego klubu. Nazwisko nowego szkoleniowca Dariusz Mioduski ma podać w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

>>> Michał Kucharczyk zabłysnął na lotnisku

Tymczasowym trenerem został Aleksandar Vuković. Serb jest związany z Legią (z przerwami) od 2001 roku, kiedy trafił do Warszawy jako piłkarz. W latach 2001-2004 oraz 2005-2008 zagrał łącznie w 166 spotkaniach, zdobywając 11 bramek. W międzyczasie wyjeżdżał podbijać Grecję, jednak na południu Europy nie zrobił kariery i zawsze wracał do Polski. Przygodę jako piłkarz skończył w 2013 roku, po 4-letnim pobycie w Koronie Kielce.

>>> Carlitos pojawił się na boisku stanowczo za późno

Od 2014 roku był asystentem trenera w kieleckim klubie, a rok później wrócił do Legii, gdzie najpierw był trenerem młodzieży, następnie asystentem u Jacka Magiery w rezerwach Legii, aż został włączony do sztabu pierwszego zespołu, gdzie pełni rolę asystenta u kolejnych trenerów.

Internet podbijały filmy zza kulis Legii, gdzie często to on po wygranych spotkaniach mistrzów Polski intonował przyśpiewki i starał się wprowadzić dobrą atmosferę w zespole, a także przekonywał nowych zawodników z czym wiąże się gra w Legii.

>>> Słowackie media po wygranej Spartaka z Legią: "Dramat, stres i szczęśliwe zakończenie"

Dla Vukovicia to nie pierwszy raz kiedy został tymczasowym trenerem warszawskiego klubu. W 2016 kiedy Besnik Hasi został zwolniony z funkcji szkoleniowca, to jego miejsce zajął właśnie serbski trener i to on poprowadził Legię w meczu z Wisłą Kraków, zanim władze zespołu zdecydowały się zatrudnić Jacka Magierę.

Więcej o:
Komentarze (10)
Kim jest tymczasowy trener Legii?
Zaloguj się
 • t0tylk0ja

  Oceniono 4 razy 4

  Vuko powodzenia! Udowodnij, że masz j.j. i odstaw Radovicia, do rezerw. Udowodnisz, że nie jesteś jak to niektórzy nazywają w "mafii bałkańskiej". Nic na tym nie stracisz, bo Rado jest bez formy i Jego czas chyba w Legii się kończy. W Legii jak najwięcej powinni grać Szymański, Wieteska, Majecki (powinien dostać szanse chociaż w kilkunastu meczach w sezonie, Malarz młodszy się nie zrobi).

 • placowy

  Oceniono 1 raz 1

  ha ha Legia jest już w upadłości bo tam nawet pchły nie chcą grać dla gości. najlepiej kupcie sobie z pół drużyny na Słowacji i wywalcie drugie pół z Legii to może wtedy będą wyniki. Piejo kury gazetowe w Warszawie z jękliwym skowytem że to nawet nie upadek i koniec ale WSTYD WARSZAWSKI

 • ambroa

  0

  Prezesie, to tylko sport, a teraz już nie ma słabych drużyn :). Mam nadzieję, że do sztabu szkoleniowego nie dołączą Niemotić i Ch...ović ;).

 • guru133

  0

  Tymczasowa drużyna z tymczasowym trenerem, Dobre:))))

 • pneumatyka

  0

  Czyżby pan "parówka" żądał za dużo kasy?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX