Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Legia zwalnia Klafuricia. Vuković tymczasowym trenerem mistrzów Polski

Aleksandar Vuković został nowym tymczasowym trenerem Legii Warszawa. Dla Serba to nie pierwszy raz, kiedy obejmuje stery pierwszego zespołu mistrzów Polski.

W środę Legia opublikowała komunikat w związku z ostatnią słabą grą mistrzów Polski. Zarząd zespołu podjął decyzję, że Dean Klafurić przestał pełnić funkcję trenera warszawskiego klubu. Nazwisko nowego szkoleniowca Dariusz Mioduski ma podać w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

>>> Michał Kucharczyk zabłysnął na lotnisku

Tymczasowym trenerem został Aleksandar Vuković. Serb jest związany z Legią (z przerwami) od 2001 roku, kiedy trafił do Warszawy jako piłkarz. W latach 2001-2004 oraz 2005-2008 zagrał łącznie w 166 spotkaniach, zdobywając 11 bramek. W międzyczasie wyjeżdżał podbijać Grecję, jednak na południu Europy nie zrobił kariery i zawsze wracał do Polski. Przygodę jako piłkarz skończył w 2013 roku, po 4-letnim pobycie w Koronie Kielce.

>>> Carlitos pojawił się na boisku stanowczo za późno

Od 2014 roku był asystentem trenera w kieleckim klubie, a rok później wrócił do Legii, gdzie najpierw był trenerem młodzieży, następnie asystentem u Jacka Magiery w rezerwach Legii, aż został włączony do sztabu pierwszego zespołu, gdzie pełni rolę asystenta u kolejnych trenerów.

Internet podbijały filmy zza kulis Legii, gdzie często to on po wygranych spotkaniach mistrzów Polski intonował przyśpiewki i starał się wprowadzić dobrą atmosferę w zespole, a także przekonywał nowych zawodników z czym wiąże się gra w Legii.

>>> Słowackie media po wygranej Spartaka z Legią: "Dramat, stres i szczęśliwe zakończenie"

Dla Vukovicia to nie pierwszy raz kiedy został tymczasowym trenerem warszawskiego klubu. W 2016 kiedy Besnik Hasi został zwolniony z funkcji szkoleniowca, to jego miejsce zajął właśnie serbski trener i to on poprowadził Legię w meczu z Wisłą Kraków, zanim władze zespołu zdecydowały się zatrudnić Jacka Magierę.

Więcej o:
Komentarze (10)
Kim jest tymczasowy trener Legii?
Zaloguj się
 • t0tylk0ja

  Oceniono 4 razy 4

  Vuko powodzenia! Udowodnij, że masz j.j. i odstaw Radovicia, do rezerw. Udowodnisz, że nie jesteś jak to niektórzy nazywają w "mafii bałkańskiej". Nic na tym nie stracisz, bo Rado jest bez formy i Jego czas chyba w Legii się kończy. W Legii jak najwięcej powinni grać Szymański, Wieteska, Majecki (powinien dostać szanse chociaż w kilkunastu meczach w sezonie, Malarz młodszy się nie zrobi).

 • placowy

  Oceniono 1 raz 1

  ha ha Legia jest już w upadłości bo tam nawet pchły nie chcą grać dla gości. najlepiej kupcie sobie z pół drużyny na Słowacji i wywalcie drugie pół z Legii to może wtedy będą wyniki. Piejo kury gazetowe w Warszawie z jękliwym skowytem że to nawet nie upadek i koniec ale WSTYD WARSZAWSKI

 • ambroa

  0

  Prezesie, to tylko sport, a teraz już nie ma słabych drużyn :). Mam nadzieję, że do sztabu szkoleniowego nie dołączą Niemotić i Ch...ović ;).

 • guru133

  0

  Tymczasowa drużyna z tymczasowym trenerem, Dobre:))))

 • pneumatyka

  0

  Czyżby pan "parówka" żądał za dużo kasy?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX