Ekstraklasa. Korona Kielce - Legia Warszawa. Pierwsza wygrana mistrza Polski

Legia Warszawa pokonała na wyjeździe Koronę Kielce 2:1 w meczu drugiej kolejki LOTTO Ekstraklasy. To pierwsza w tym sezonie wygrana zespołu Deana Klafuricia w krajowych rozgrywkach.

Była 66. minuta spotkania, kiedy z lewej strony w pole karne Korony dokładnie dośrodkował Adam Hlousek, a precyzyjnym strzałem głową gola dla Legii strzelił Jose Kante. Obecny na kieleckim stadionie Dariusz Mioduski mógł odetchnąć - zespół Deana Klafuricia odniósł pierwszą w tym sezonie wygraną w krajowych rozgrywkach.

Sobotnie spotkanie długo jednak nie układało się po myśli legionistów. Mistrzowie Polski zaczęli je dobrze, atakowali, ale nie potrafili przełożyć tego na bramki. Z minuty na minutę drużyna Klafuricia jednak słabła i wiele wskazywało na to, że wreszcie straci gola.

I tak się też stało w 32. minucie spotkania. W polu karnym Legii sprytnie zachował się Ivan Jukić, który wykorzystał złe ustawienie warszawskiej defensywy i mocnym strzałem nie dał szans Arkadiuszowi Malarzowi.

Mistrzowie Polski grali słabo, wiele wskazywało na to, że kolejne spotkanie zakończą porażką. W 57. minucie na strzał z ponad 30 metrów zdecydował się Krzysztof Mączyński, który strzelił prawdopodobnie najładniejszego gola w karierze.

Legia w Kielcach znów nie zachwyciła, ale co najważniejsze, wreszcie wygrała mecz. We wtorek o godz. 20.30, zespół Klafuricia zmierzy się w Trnawie ze Spartakiem w rewanżowym meczu II rundy eliminacji Ligi Mistrzów. W sobotę, o tej samej porze, legioniści zagrają u siebie z Lechią Gdańsk w trzeciej kolejce ekstraklasy. Korona zaś w piątek zagra w Płocku z Wisłą (godz. 18.00).