Ekstraklasa. Zagłębie Sosnowiec - Piast Gliwice 1:2. Tomasz Jodłowiec dał zwycięstwo swojej drużynie w ostatnim meczu kolejki

W ostatnim meczu pierwszej kolejki LOTTO Ekstraklasy Zagłębie Sosnowiec przegrało na swoim stadionie 1:2 z Piastem Gliwice. Bramki dla zwycięzców zdobyli Aleksandar Sedlar (z rzutu karnego) i Tomasz Jodłowiec. Jedno trafienie zanotował Vamara Sanogo.

Po pół godzinie gry w Sosnowcu padło łącznie osiem strzałów, z których żaden nie zmierzał w światło bramki. Nieco bliżej trafienia byli piłkarze Piasta, ale na potęgę mylił się Michal Papadopulos.

Na pierwszy celny strzał musieliśmy poczekać do 36. minuty. Defensorzy Piasta popisali się wówczas sporą nieporadnością we własnym polu karnym. Szmatuła obronił przypadkową próbę Vamary Sanogo, ale przy dobitce nie miał nic do powiedzenia. Francuz dał prowadzenie swojej ekipie.

VAR i piękne trafienie Jodłowca

W 65. minucie Polczak dotknął piłkę ręką we własnym polu karnym. Arbiter Tomasz Musiał upewnił się jeszcze korzystając z systemu VAR, a następnie podyktował rzut karny. Aleksandar Sedlar pewnie uderzył w lewy dolny róg z jedenastego metra i wyrównał stan spotkania.

Kilka minut później fantastycznym strzałem popisał się Tomasz Jodłowiec. Pomocnik Piasta minął Polczaka i uderzył, a piłka trafiła w samo okienko bramki Kudły. To z pewnością jedno z piękniejszych trafień pierwszej kolejki Ekstraklasy.

Wynik do końca meczu nie uległ zmianie. Ostatecznie trzy punkty powędrowały do Piasta, który zwyciężył 2:1. Podopieczni Waldemara Fornalika rozpoczęli nowy sezon od zdobycia trzech punktów.