Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ekstraklasa. Nowe przepisy nie wejdą w życie. Kluby nie porozumiały się z Polskim Związkiem Piłki Nożnej

Od sezonu 2018/2019 miał zostać zwiększony limit piłkarzy spoza UE, a od sezonu 2019/2020 na boisku miał przebywać piłkarz do lat 21. Nowe przepisy nie wejdą jednak w życie - poinformował Adam Godlewski z dziennika 'Sport'. Kluby nie porozumiały się z Polskim Związkiem Piłki Nożnej.

Portal weszlo.com poinformował, że Ekstraklasa wystąpiła do PZPN-u z prośbą o zwiększenie restrykcyjnego limitu piłkarzy spoza UE. Do tej pory mogło być dwóch takich piłkarzy na murawie. Nowe przepisy miały zezwolić na trzech piłkarzy spoza Unii Europejskiej, ale wszystko wskazuje na to, że nie zostanie wprowadzony.

Najciekawsze transfery w ekstraklasie

PZPN miał zgodzić się na zwiększenie, ale tylko pod warunkiem, że Ekstraklasa SA. zobliguje kluby do wprowadzenia młodzieżowców do składu. Kluby nie zgodziły się na żądania Polskiego Związki Piłki Nożnej. O decyzji poinformował Adam Godlewski, dziennikarz dziennika 'Sport'.

Wawrzyniak o krok od transferu do 1. ligi

- Nie wejdzie w życie deal między PZPN i ESA, dotyczący 3 obcokrajowca bez paszportu UE w zamian za młodzieżowca od przyszłego sezonu w ESA. Kluby nie chciały przystać na młodzieżowca, więc zgoda na dodatkowego piłkarza spoza Unii też została wycofana. ProJuniorSystem zostanie utrzymany - napisał Godlewski.

Nowy sezon ekstraklasy startuje w piątek 20.07. Rozgrywki zainauguruje spotkanie Miedzi Legnica z Pogonią Szczecin (godz. 18).

***

Potencjalni rywale Legii Warszawa w LM

Lewandowski już pozował. Bayern pokazał nowe koszulki

Adam Bielecki pokazał panoramę ze szczytu Gaszerbrum II

Więcej o:
Komentarze (9)
Nowe przepisy nie wejdą w życie. Kluby nie porozumiały się z Polskim Związkiem Piłki Nożnej
Zaloguj się
 • grazanica

  Oceniono 5 razy 5

  Przecież u nas gra mnóstwo młodzieżowców. U nas 23-24 lat to dalej jest młody zdolny piłkarz.
  Szkoda że na zachodzie wokół takich młodzieżowców buduje się silne drużyny. Taki Mbappé to u nas by grał jeszcze w CLJ.

 • lenon1957

  Oceniono 6 razy 4

  a po co młodzieżowiec niech dalej gra szrot z Bałkanów albo Brazylii

 • kotletxxl

  Oceniono 4 razy 2

  Powinien być obowiązek min 3 zawodników 17-21 lat, wiadomo, że w ekstraklasie nawet kasy nie chcą z PJS za wprowadzanie takich na boisko, talentów i rozwoju nie będzie.

 • polak_maly_111

  Oceniono 4 razy 2

  Te kluby w Polsce to jednak sa ch...a warte....

 • lizzy35

  Oceniono 4 razy 2

  To jest dopiero beton

 • polak_maly_111

  Oceniono 3 razy 1

  Potem wszyscy maja szydere z reprezentacji... a kto ma w niej grac.? Robta tak dalej zatrudniajmy szrot z zagranicy i bijmy sie jak rowny z rownym z mistrzem armenii.... jak to lech dzisiaj pokazal.... tymi klubami w Polsce to zarzadzaja idioci... no z wyjatkiem gornika i arki

 • johnny9292

  0

  K...a po co więcej miejsc spoza Unii? Co nam to da? Poziomu nie podniesie a trzeba będzie oglądać jak jakiś trzecioligowiec z Brazylii męczy bułę. To już wole jak jakiś młody polak wyjdzie i pobiega...

 • gunston

  0

  Trudno oczekiwać, że sztucznymi regulacjami PZPN zmusi kluby do rozwoju własnych akademii piłkarskich. Limit na obcokrajowców spoza UE może zatrzymał import piłkarzy z Afryki ale liczba obcokrajowców w klubach jest nadal spora. Można wręcz wrażenie, że ubyło Polaków na rzecz obcokrajowców, Polskie kluby nie myślą perspektywicznie, większość walczy o przetrwanie. Chleba z tej mąki raczej nie będzie.

 • guru133

  Oceniono 2 razy 0

  Zwiększyć możliwość zatrudniania odpadków z piłkarskiego śmietnika? Zakazać ich zatrudniania a wtedy chcąc nie chcąc będą musieli dawać do składów młodych. Ale ci młodzi muszą grać a nie po kilku meczach uciekać za granicę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX