Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ekstraklasa. Lechia Gdańsk bierze perłę z Korony. Podpisanie kontraktu już w poniedziałek

Zlatan Alomerović zostanie bramkarzem Lechii Gdańsk. Według informacji Sport.pl golkiper Korony Kielce w poniedziałek przyleci nad morze, gdzie przejdzie testy medyczne i podpisze trzyletni kontrakt. W ubiegłym sezonie 26-letni Serb należał do najlepszych bramkarzy ligi.

Alomerović to jedno z odkryć zakończonego niedawno sezonu Ekstraklasy. Golkiper mający za sobą dziewięć lat spędzonych w młodzieżowych zespołach Borussii Dortmund do Korony Kielce dołączył latem i z miejsca został silnym punktem drużyny trenera Gino Lettieriego. W ubiegłym sezonie Serb z niemieckim paszportem należał do najlepszych piłkarzy na swojej pozycji. Został nawet nominowany do tria spośród którego wybrano bramkarza sezonu.

26-latka z Koroną wiąże roczna umowa, która wygasa 30 czerwca. W kontrakcie znajduje się co prawda klauzula umożliwiająca automatyczne przedłużenie umowy w przypadku rozegrania określonej liczby meczów, ale ta – jak ustaliliśmy – na pewno nie wejdzie w życie.

Lechia korzysta z okazji

Według informacji Sport.pl z okazji postanowili skorzystać działacze Lechii Gdańsk, którzy w ubiegłym tygodniu porozumieli się z bramkarzem. Alomeroviciem interesować miała się także Jagiellonia Białystok. W poniedziałek piłkarz przyleci z Belgradu do Gdańska, gdzie przejdzie testy medyczne i podpisze trzyletnią umowę. Kontrakt wejdzie w życie 1 lipca, zaraz po wygaśnięciu porozumienia z Koroną. Jednocześnie wiele wskazuje na to, że Traugutta opuści latem Słowak Dusan Kuciak, który otrzymał wolną rękę w poszukiwaniu klubu. Z Lechią wiąże go umowa ważna do czerwca 2019 roku.

Kolejny bramkarz ucieka z Kielc

Co ciekawe, Kielce opuścił także inny bramkarz, Maciej Gostomski, który 16 maja rozwiązał kontrakt za porozumieniem stron (choć wcześniej złożył pozew o rozwiązanie umowy z winy klubu). Od 1 lipca Gostomski będzie zawodnikiem Cracovii. Po odejściu Alomerovicia kielczanie pozostaną więc z tylko dwoma golkiperami: 24-letnim Matthiasem Hamrolem (4 mecze w Ekstraklasie) i 19-letnim Damianem Krążkiem (wciąż bez ligowego debiutu).

Więcej o: