Ekstraklasa. Legia nieoficjalnym mistrzem Polski. Skandal w Poznaniu

Skandalem zakończył się sezon 2017/18 w LOTTO Ekstraklasie. Jeden z dwóch meczów decydujących o mistrzostwie Polski nie został dokończony. Wszystko przez zachowanie chuliganów w Poznaniu. Mistrza Polski oficjalnie poznamy dopiero po decyzji Komisji Ligi.

Była 80. minuta meczu, Legia prowadziła z Lechem 2:0, kiedy na murawę na stadionie w Poznaniu poleciały race i świece dymne. Chwilę później na boisku pojawili się chuligani, a piłkarze obu drużyn szybko zbiegli do szatni.

Na decyzję sędziego nie czekaliśmy długo. Mecz został przerwany. Nieoficjalnym mistrzem Polski jest więc Legia, która zaraz po zbiegnięciu do szatni zaczęła świętowanie. Oficjalnie mistrzem warszawiacy zostaną jednak po decyzji Komisji Ligi, która przyzna legionistom walkower. Spotkanie w trybie nadzwyczajnym odbędzie się jeszcze w niedzielę.

A to daje zespołowi Deana Klafuricia tytuł. Legia w Poznaniu potrzebowała co najmniej punktu. Do 80. minuty miała trzy dzięki golom Domagoja Antolicia i Michała Kucharczyka.

W tym samym czasie Jagiellonia pokonała 2:1 Wisłę Płock. Gospodarze przegrywali 0:1 po golu Jose Kante, jednak zwycięstwo dały im bramki Ivana Runje i Ciliana Sheridana.

Sezon 2017/18 zakończył się jednak skandalem. I to niestety zapamiętamy na bardzo długo.