Śląsk Wrocław ograł Lechię Gdańsk. Marcin Robak z setnym golem w ekstraklasie

Marcin Robak raz, Jakub Kosecki dwa. Śląsk Wrocław wygrał w poniedziałek we Wrocławiu z Lechią Gdańsk 3:1. Bohaterem meczu był Marcin Robak, który strzelił swojego setnego gola w ekstraklasie.

Mecz Śląska Wrocław z Lechią Gdańsk miał przybliżyć jedną z drużyn do utrzymania w ekstraklasie. Swoją szansę wykorzystał zespół Tadeusza Pawłowskiego, który jest już o krok od pozostania w ekstraklasie na kolejny sezon.

Pół godziny i gospodarze prowadzili z Lechią 2:0. Najpierw rzut karny na gola zamienił Marcin Robak, a chwilę później wynik podwyższył Jakub Kosecki. Dla Robaka był to setny gol na poziomie ekstraklasy. 35-letni napastnik uczcił to wydarzenie okolicznościową koszulką.

Lechia ruszyła do odrabiania strat, szybko strzeliła kontaktowego gola, a świetne podanie ze środka pola wykończył Sławomir Peszko. Precyzyjny strzał i Jakub Słowik bez szans. Drużyna z Gdańska znów uwierzyła, ale piękny gol Jakuba Koseckiego sprawił, że drużyna Stokowca schodziła na przerwę z dwubramkową stratą.

W drugiej połowie więcej było fauli niż udanych akcji. Lechia atakowała, Śląsk bronił korzystnego wyniku. Udało się. Głównie dzięki dobrej postawie Jakuba Słowika, który rozegrał kolejne świetne spotkanie w bramce wrocławskiego klubu.

Lechia Gdańsk przegrała bardzo ważne spotkanie i wciąż musi drżeć o swoje utrzymanie. Drużyna Piotra Stokowca zajmuje ostatnie bezpieczne miejsce w tabeli Lotto Ekstraklasy. Nad strefą spadkową ma pięć punktów przewagi. Śląsk jest 11., a 40 punktów daje mu duży komfort w ostatnich meczach sezonu.