Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ekstraklasa. Piotr Reiss: Czy pójdę na mecz z Legią? Nie wiem czy dożyję

- Nie chcę o tym rozmawiać, odsyłam do mojego Facebooka, tam napisałem, co myślę - mówi Piotr Reiss, gdy pytamy, na ile zabolały go transparenty, które kibice Lecha Poznań wywiesili na sobotnim meczu z Górnikiem Zabrze. "Chciałeś być legendą a zostałeś mendą" - przeczytał pod swoim adresem były napastnik, który dla "Kolejorza" strzelił w ekstraklasie 109 goli.

Reiss pod koniec marca w rozmowie z TVP Sport powiedział tak:

- Boli to, że Lech nie gra na swojej licencji, tylko na licencji Amiki. Myślę, że to Kolejorz ma tradycje i historię, a w dziwny sposób zostało to rozmyte. Żal mi tego, bo Lech – odkąd pamiętam – był zawsze klubem kibiców, a to wszystko się teraz zamydliło. Nie ma dla mnie ten klub takiej więzi, duszy, dzięki czemu żyło nim kiedyś całe miasto. A gdy teraz patrzę... Gdyby nie studenci, kibice przyjezdni spoza Poznania, z Wielkopolski, to myślę że coraz mniej mówiłoby się teraz o tym zespole. Bardzo nad tym ubolewam, bo historia tworzyła się prawie sto lat, a powoli to zanika...

O te słowa kibice Lecha mają do byłego zawodnika klubu pretensje. Jak się okazuje, na tyle duże, że postanowili je wyrazić publicznie, w niewybrednych słowach.

Chodzi o płachtę z napisem „Chciałeś być legendą a zostałeś mendą”. Na drugim transparencie napisano: „Reiss – jak od Rutka kasę brałeś na licencję nie narzekałeś” (Rutek to prezes Rutkowski).

Reiss zaczynał i kończył karierę w Lechu, spędził w nim 15 sezonów, zdobył dwa Puchary Polski, Superpuchar Polski, był królem strzelców ekstraklasy. Z Lechem sympatyzuje od dawna, kibicował mu już jako dziecko.

- Nie chcę rozmawiać o tej sytuacji. Odsyłam do mojego Facebooka, tam napisałem, co myślę i nie mam więcej do dodania – mówi teraz.

Oświadczenie byłego lechity wygląda tak:

O jedną ważną rzecz próbujemy Reissa dopytać:

- Wybierze się Pan na stadion Lecha 20 maja, żeby zobaczyć mecz ostatniej kolejki ekstraklasy z Legią, być może decydujący o mistrzostwie Polski?

- Pan mnie pyta czy pójdę na mecz z Legią? Nie wiem czy dożyję – odpowiada. – Ja nie wiem, co będę robił jutro. No, może co jutro, to wiem. Ale nie wiem, co będę robił pojutrze. Nie chcę rozwijać tego tematu – kończy Reiss.

Więcej o:
Komentarze (65)
Ekstraklasa. Piotr Reiss: Czy pójdę na mecz z Legią? Nie wiem czy dożyję
Zaloguj się
 • bonleon

  Oceniono 10 razy 6

  Żeby było jasne - nie chcę umniejszać roli Reissa dla Lecha...ale mówienie o licencji jako przesłance do podtrzymania tradycji... Częścią tej "poprzedniej" (zdaniem Reissa) tradycji był również handel meczami (prawda Panie Piotrze?). Więc proszę , niech nie wypowiada się o moralności. A tak na marginesie: po II wojnie światowej wszystkie kluby budowały się od zera - czy to tez ma świadczyć o przerwaniu tradycji?

 • czemutak33

  Oceniono 5 razy 3

  Prawda boli

 • malepifko

  Oceniono 7 razy 3

  Przecież powiedział prawdę! Sam się zastanawiam, skąd w polskiej piłce tyle ściemy związanej z historią klubów. Przykładowo, dzisiejszy Widzew upadł dwukrotnie: 2004 i 2015. Prawnie zlikwidowany, wykreślony ze struktur PZPN, by pozbyć się długów, a mimo to, PZPN daje mu 4 ligę zamiast okręgówki(6 liga) za rzekome zasługi! Jaki zasługi, jak tamtego klubu już nie ma? Aby dopełnić ściemę z wyczyszczeniem zadłużenia, zamiast Robotniczego Towarzystwa Sportowego(RTS) grają pod nazwą Reaktywacja Tradycji Sportowych(też RTS zarejestrowany w 2015r) z datą powstania 1910r. Przecież to jakiś kabaret!

 • distepfano

  Oceniono 3 razy 3

  KOLEJORZ jest już skończony !
  Obecnie nie ma go już na mapie piłkarskiej Polski.

 • cmochall

  Oceniono 3 razy 3

  Ciekawe co powiedzialby *fryzjer*

 • Pimpek Pl

  Oceniono 2 razy 2

  Jestem kibicem LP ze 25 lat nie rozumiem tego wielkiego hejtu z kotla (nawet srednio go lubie)Piotra .Co tak ubodło kibicow

 • marek804

  Oceniono 2 razy 2

  Co za różnica Amika czy Lech - obie drużyny były z Wielkopolski i im jako kibicowałem. Kiedyś była jeszcze Warta. Teraz z liczących się w polskiej piłce w Wielkopolsce mamy tylko Lecha więc należy się z tego cieszyć a nie szukać dziury w całym.

 • Oceniono 2 razy 2

  Nie rozumiem frustracji tych najwierniejszych kibiców To prawda absolutnie co pisał P.Rejs Lech nie pozostał w lidze w sposób sportowy jak np Górnik który spadł i ekspresowo się podniósł i dzisiaj miesza w lidze.Faktycznie dzisiaj na stadionie połowa wchodzi za darmo albo za grosze a reszta to większość przyjezdni ( Jarocin,Gniezno itp) Kiedyś faktycznie było inaczej Wiem bo chodziłem na Dębiec , 22 Lipca, I Bułgarską jak wybudowali Proponuję wstrzymać się od jakiś chamskich docinków Wszystkim chodzi o dobro Lecha (Uwaga na po Ległe słoiki co coraz więcej się wtrącają i wykorzystują tą sytuację)Szkoda ,że nie było to sportowo załatwione tylko wykorzystano pieniążki Rutkowskiego Trudno ,przyjmujemy na klatę i kibicujemy dalej

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX