Ekstraklasa. Górnik Zabrze z przywróconymi punktami

Najwyższa Komisja Odwoławcza PZPN przywróciła trzy punkty Górnikowi Zabrze.

„Decyzją NKO przywrócono Górnikowi Zabrze trzy punkty odjęte przez Komisję Ligi. Jednocześnie zwiększono karę finansową z 40 do 60 tysięcy złotych. Wynik przerwanego w 81. minucie meczu Piast - Górnik Komisja Ligi zweryfikowała jako walkower dla Górnika, jednocześnie jednak odebrała klubowi trzy punkty” - czytamy w klubowym oświadczeniu.

Marcowe spotkanie Piasta z Górnikiem zostało przerwane w 81. minucie (przy stanie 1:0 dla gliwiczan) z powodu zamieszek na trybunach. Komisja Ligi ukarała Piasta walkowerem 0:3, a Górnikowi odjęła trzy punkty.

Argumentem za ukaraniem Górnika odjęciem punktów było zachowanie kibiców gości, którzy mieli sprowokować gliwickich fanów do wyłamania ogrodzenia i wtargnięcia na boisko. Kibice Górnika powiesili w swoim sektorze skradzioną wcześniej flagę Piasta, a następnie ją podpalili.

Najwyższa Komisja Odwoławcza PZPN przywróciła jednak trzy punkty Górnikowi. Może to się okazać niezwykle istotne na koniec sezonu. Aktualnie zabrzanie mają 46 punktów (zajmują czwarte miejsce w tabeli). Tracą trzy do trzeciego Lecha, pięć do drugiej Legii i osiem do prowadzącej Jagiellonii.

• Bayern's Franck Ribery, left, and Robert Lewandowski Franck Ribery odejdzie z Bayernu Monachium. "Prezydent klubu chce zmian"
  • 07.03.2015 Krakow , Stadion Miejski , Reymonta  . Operator kamery telewizji Ekstraklasa TV podczas meczu 21 kolejki T Mobile Ekstraklasa Wisla Krakow vs Pogon Szczecin .