Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ekstraklasa. Górnik Zabrze z przywróconymi punktami

Najwyższa Komisja Odwoławcza PZPN przywróciła trzy punkty Górnikowi Zabrze.

„Decyzją NKO przywrócono Górnikowi Zabrze trzy punkty odjęte przez Komisję Ligi. Jednocześnie zwiększono karę finansową z 40 do 60 tysięcy złotych. Wynik przerwanego w 81. minucie meczu Piast - Górnik Komisja Ligi zweryfikowała jako walkower dla Górnika, jednocześnie jednak odebrała klubowi trzy punkty” - czytamy w klubowym oświadczeniu.

Marcowe spotkanie Piasta z Górnikiem zostało przerwane w 81. minucie (przy stanie 1:0 dla gliwiczan) z powodu zamieszek na trybunach. Komisja Ligi ukarała Piasta walkowerem 0:3, a Górnikowi odjęła trzy punkty.

Argumentem za ukaraniem Górnika odjęciem punktów było zachowanie kibiców gości, którzy mieli sprowokować gliwickich fanów do wyłamania ogrodzenia i wtargnięcia na boisko. Kibice Górnika powiesili w swoim sektorze skradzioną wcześniej flagę Piasta, a następnie ją podpalili.

Najwyższa Komisja Odwoławcza PZPN przywróciła jednak trzy punkty Górnikowi. Może to się okazać niezwykle istotne na koniec sezonu. Aktualnie zabrzanie mają 46 punktów (zajmują czwarte miejsce w tabeli). Tracą trzy do trzeciego Lecha, pięć do drugiej Legii i osiem do prowadzącej Jagiellonii.

Więcej o:
Komentarze (92)
Ekstraklasa. Górnik Zabrze z przywróconymi punktami
Zaloguj się
 • kzet69

  Oceniono 15 razy 7

  Czyli Wysoka Komisja pokazała fucka wszystkim normalnym ludziom, którzy chcieli by zabrać dziecko na mecz ligowy... w pislandii rządzą kibole i bandyci...

 • Mariusz Dziech

  Oceniono 9 razy 7

  Chyba już nie dożyję, że któryś Prezes Klubu piłkarskiego powie: "Bydło na pastwisko a nie na stadiony". A w Wielkiej Brytanii sobie poradzili z BYDŁEM.

 • piotrm74

  Oceniono 14 razy 4

  Czyli jak przegrywam to palę flagę gospodarza doprowadzając czynnie do rozróby i przerwania meczu i zapłacę karę ale dostanę 3 pkt?
  Ok. To fajny pomysł...

 • boliver

  Oceniono 8 razy 4

  Czyli 3 punkty to tylko 20000 pln,,
  Nie drogo,,
  A trzy dla piasta,,?

 • nubem

  Oceniono 14 razy 4

  Mam mieszane uczucia, jestem kibicem Górnika, ale uważam, że to nie fair, że dzięki głupim kibolom Piasta, Górnik otrzymał 3 punkty. Wynik powinien być wypracowany na boisku, przez piłkarzy, a nie kiboli.

 • bigosmiszcz

  Oceniono 3 razy 3

  Piłka nożna nie dla PLEBSU.

 • Oceniono 7 razy 3

  Czyli od teraz wystarczy do zwyciestwa na wyjezdzie odpowiednio prowokujace zachowanie wlasnych kibicow? Jedna zajebista decyzja komisji ligi zostala tak łatwo zaprzepaszczona. :/

 • honkers

  Oceniono 2 razy 2

  No to teraz jełopstwo kibolskie będzie ten system prowokacji rozwijać i doskonalić... Bardzo głupia decyzja. Po prostu żenada.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX