Ekstraklasa. Jagiellonia wygrała z Cracovią

Cracovia Kraków
0
0
0
Bramki: Pospisil (60.) Kartki: Burliga, Bezjak, Pospisil - żółta Skład: Pawełek - Burliga, Runje, Mitrović, Guilherme - Frankowski, Romanczuk, Kwiecień (90. Guti), Pospisil, Novikovas (79. Lazarević) - Bezjak (69. Sheridan)
Kartki: Datković, Brock-Madsen - żółta Skład: Pesković - Fink, Datković, Helik, Siplak - Covilo, Drewniak - Rakels (76. Culina), Hernandez (67. Zenjov), Wdowiak (53. Brock-Madsen) - Piątek
W sobotnim meczu 23, kolejki Lotto Ekstraklasy Jagiellonia wygrała w Białymstoku z Cracovią 1:0. Mecz nie należał do najciekawszych.

Gospodarze przeważali od początku spotkania. Pawełek rzadko kiedy był zmuszany do interwencji. Jagiellonia objęła prowadzenie dopiero w 60. minucie, kiedy Pospisil zamarkował kopnięcie prawą nogą, czym zmylił dwóch obrońców, przełożył piłkę na lewą nogę i strzelił nie do obrony z 15. metra!

Kilkanaście minut później Czech mógł zdobyć drugą bramkę, ale przegrał pojedynek z Peskoviciem. W końcówce meczu szansę na gola wyrównującego miał Culina, ale zmarnował bardzo dogodną okazję.

Jagiellonia wygrała piąty mecz z ostatnich sześciu spotkań i jest wiceliderem ligi, ze stratą dwóch punktów do Legii. Zespół Michała Probierza jest jedenasty.