Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Klub z ekstraklasy w tarapatach? Prezes tłumaczy problemy finansowe

Adam Mandziara tłumaczy, że problemy finansowe gdańszczan nie biorą się ze złej woli klubu. Lechia Gdańsk zależna jest od terminu przelewów od właściciela - czytamy w "Przeglądzie Sportowym".

Lechia ukarana została odjęciem jednego punktu w bieżącym sezonie i karą finansową w wysokości 200 tys. złotych za opóźnienia w płatnościach. - Zobowiązania, które powinniśmy uregulować do 30 czerwca, spłaciliśmy kilka dni po terminie. Po prostu środki, które przelewa nam właściciel, wpłynęły na konto z małym opóźnieniem - tłumaczy prezes Lechii w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

Mandziara dodaje: - Tu nawet nie chodzi o późniejszy przelew, ale o funkcjonowanie banków. Dostajemy pieniądze od właściciela pod koniec miesiąca, teraz akurat przypadł dzień wolny i przez to przedłużył się transfer pieniędzy do nas. Nie mamy na to wpływu. Znaleźliśmy się w patowej sytuacji. Pewnie, gdybyśmy mieli w szufladzie dwa miliony, to nie musielibyśmy czekać na żadne pieniądze i uniknęlibyśmy kary. Jesteśmy jednak zależni od innych i nie mamy żadnej możliwości współpracy z bankami.

Prezes Lechii poinformował komisję ds. licencji o zaistniałej sytuacji, ale kary kwestionować nie chce. - Akceptujemy ją. W tym sezonie straciliśmy już tyle punktów, że jeden mniej czy więcej aż tak nie boli - przyznał Mandziara i zapewnił, że klub do końca roku ureguluje wszystkie zobowiązania wobec piłkarzy. - Jest harmonogram spłat uzgodniony z radą drużyny, tego się trzymamy i nie ma możliwości, żeby ktoś odszedł z klubu z powodu zaległości.

Lechia po 21 kolejkach zajmuje 11. miejsce w tabeli.

Ekstraklasa. Najdroższy piłkarz ligi największym rozczarowaniem? "Na pocieszenie strzela gole w PP"

Więcej o:
Komentarze (2)
Klub z ekstraklasy w tarapatach? Prezes tłumaczy problemy finansowe
Zaloguj się
  • todero.13

    0

    Z tego wynika, że Mandziara czeka na przelew sam od siebie. Po co to mydlenie oczu o "właścicielu" z zachodu skoro Lechia to model spółki managerskiej gdzie Mandziara ciągnie za wszystkie sznurki.

  • gigigolo

    Oceniono 1 raz -1

    to jakiś wschodni model bankowości. w UK i Irlandii pieniądze z banku zazwyczaj były dzień prędzej, jeśli wypadały święta lub dzień wolny pieniądze pojawiały się odpowiednio wcześniej. to jakaś ściema albo Mandziary albo polskich banków. w 'normalnym' świecie to banki zapłaciłyby za tzw opźnienia w przelewach.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX