Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ekstraklasa. Co grozi Cracovii za zachowanie kibiców? Jest oficjalny komunikat Ekstraklasy

Cracovia nie uniknie kary za zachowanie kibiców podczas meczu z Wisłą Kraków (1:4). Prawdopodobnie otrzyma najsurowszą karę w historii Ekstraklasy. "Klubowi grozi zamknięcie obiektu, grzywny i zakaz wyjazdowy" - czytamy w oficjalnym komunikacie Ekstraklasy.

„Kibice” urządzili sobie pokaz pirotechniczny na wielką skalę, ostrzeliwali racami z rakietnic sektor gości, w ruch poszły też granaty hukowe i petardy, sędzia musiał przerwać mecz aż na 21 minut. Tak skandaliczne zachowanie nie ujdzie klubowi płazem. W czwartek spotka się Komisja Ligi, która zdecyduje, jakie nałożyć kary.

Posiedzenie ma rozpocząć się o godzinie 15. A komunikat Komisji Ligi zostanie ogłoszony około godz. 17.

„Klubowi grozi zamknięcie obiektu, grzywny i zakaz wyjazdowy. Ze względu na powagę sprawy ostateczne sankcje KL orzeknie po zapoznaniu się z wyjaśnieniami klubu i pełnym raportem delegata prawdopodobnie w przyszłym tygodniu” - czytamy w oficjalnym komunikacie Ekstraklasy.

Więcej o:
Komentarze (31)
Ekstraklasa. Co grozi Cracovii za zachowanie kibiców? Jest oficjalny komunikat Ekstraklasy
Zaloguj się
 • lecho5

  Oceniono 6 razy 6

  Pokazują w TV mecze z Niemiec, Anglii czy też Włoch i tam się rac nie odpala a mecz się odbywa i "kupa" kibiców na stadionie się świetnie bawi przy oglądaniu meczu. Dało się tam to zrobić???

 • gebe14

  Oceniono 4 razy 4

  jaka kara... błaszczak i kempa krzywdy nie dadzą zrobić ...

 • scierplaminoga

  Oceniono 4 razy 4

  kara powinna być prosta, likwidacja klubu, który dopuszcza się bandyckich zachowań, bandytów, których wpuszcza na stadion, znanych z imienia i nazwiska. Przyzwolenie na wniesienie rac jest w każdym klubie. Każdy doskonale wie, który bandyta z kim jest w klubie ułożony. Żaden klub nie ma najmniejszej woli by z tym walczyć. Jak dorosłemu człowiekowi, może się podobać odpalony patyk robiący dym i jak można to coś nazywać oprawą, albo kibicowaniem to się w głowie nie mieści

 • cezar85

  Oceniono 3 razy 3

  ciekawe jak oni te race przemycają, ci patrioci?

  ile na raz hotin potrafisz przemycić?

 • helikopter69

  Oceniono 7 razy 3

  Bo trzeba zrobić tak jak śp. Margaret Thatcher - będzie spokój. Jedźcie na wyspy, zobaczcie jak to tam teraz jest, cisza, spokój, chipsy i popcorn. Z dziećmi spokojnie na mecz się idzie... a kibole i owszem, ale poza stadionem.

 • ttwo

  Oceniono 5 razy 3

  To nie jest jakiś wyjątkowy przypadek. Regułą jest że Zarządy klubów organizują przy pomocy chuliganów podobne "oprawy". Nikt kto choć raz wchodził na mecz nie ma wątpliwości, że wniesienie jakichkolwiek przedmiotów na stadion może się odbyć tylko i wyłącznie za zgodą klubu. Do tego dochodzę bilety imienne i pełny monitoring. Gdyby Zbigniew Boniek i właściciele klubów chcieli zlikwidować łamanie prawa na stadionach wystarczyłyby 3-4 kolejki spotkań po których łamiący prawo pociągnięci by byli do odpowiedzialności. Ale co by było gdyby ci w trakcie przesłuchań powiedzieli, że to co robili, było wspierane przez Zarządy? I to jest odpowiedź dlaczego dalej są burdy na stadionach.

 • emerica

  Oceniono 2 razy 2

  No co? Swieta ida, a to przecierz pierwsze szeregi Dywizji JP2...

 • remo29

  Oceniono 2 razy 2

  Tylko do czego są tam potrzebni piłkarze?

 • Grzegorz Siudut

  Oceniono 2 razy 2

  Te skurw... nie wniosły nic na stadion na co nie zgodziła by się ochrona i organizator meczu. Winynny jest organizator. 1. wyznaczył za mały sektor buforowy. nie wprowadził na stadion odpowiedniej ochrony. Takiej ilość rac i innego piro nie da sie wnieśc nie postrzeżenie bez zgody administratora obiektu. Odcinanie się teraz od tego co się stało władz Sracovi to rżnięcie głupa. Filipiak ja ma jakieś resztki honoru powiniej posprzątać ten chlewik i wywalić na zbitą twarz podwładnych odpowiedzialnych za organizacje meczu. I tyle w temacie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX