Ekstraklasa. Jagiellonia rozbiła Koronę. Sześć bramek

Jagiellonia Białystok utrzyma trzecie miejsce w tabeli po 20. kolejkach ekstraklasy. We wtorek rozbiła świetnie grającą w tym sezonie Koronę Kielce 5:1.

Gospodarze od początku spotkania stwarzali groźne sytuacje. Już w 2. minucie Arvydas Novikovas skiksował po dobrym podaniu Przemysława Frankowskiego, ale chwilę później był skuteczny wygrywając pojedynek sam na sam z bramkarzem. Korona szybko odpowiedziała cudownym strzałem Jacka Kiełba sprzed pola karnego. Niestety dla kibiców gości tylko na tyle było ją stać.

Jagiellonia przed przerwą zadała jeszcze dwa ciosy. Najpierw po asyście Novikovasa Macieja Gostomskiego pokonał Łukasz Sekulski, który w następnej bramkowej akcji asystował przy trafieniu Karola Świderskiego.

W drugiej połowie Jagiellonia przytomnie skryła się na własnej połowie i wyprowadzała zabójcze kontrataki. W 64. minucie drugiego gola strzelił Sekulski, a wynik meczu strzałem głową ustalił Bartosz Kwiecień.

Białostoczanie wygrali trzeci mecz z rzędu i do Legii Warszawa tracą zaledwie dwa punkty.