Ekstraklasa. Lech Poznań pokonał Wisłę Płock i przerwał fatalną serię

Lech Poznań pokonał Wisłę Płock 2:1 i przerwę serię pięciu meczów bez wygranej w LOTTO Ekstraklasie. Gole dla drużyny Nenada Bjelicy strzelili: Maciej Makuszewski i Christian Gytkjaer. Dla Wisły Płock trafił Semir Stilić.

Remis, remis, remis, porażka, remis. Tak wyglądał bilans Lecha Poznań po zwycięstwie nad Legią Warszawa. Nenad Bjelica i jego piłkarze przełamali fatalną serię dopiero w spotkaniu z Wisłą Płock. Lekko, łatwo i przyjemnie nie było, ale dla poznańskiego klubu liczyło się przede wszystkim zwycięstwo.

Lech świetnie wszedł w spotkanie. Strzał z dystansu Macieja Makuszewskiego, błąd Seweryna Kiełpina i zespół Nenada Bjelicy objął prowadzenie już w 14. minucie. Wymarzony początek, ale w 36. minucie Wisła Płock przeprowadziła piękną akcję. Ładna wymiana podań, zagranie Jose Kante do Semira Stilicia i drużyna Jerzego Brzęczka wyrównała.

Podrażniony Lech ruszył do ataków. Gytkjaer trafił raz, ale był na spalonym. Chwilę później trafił drugi raz i zapewnił Lechowi Poznań komplet punktów. Fatalny błąd w tej sytuacji popełnił Alan Uryga.

Lech Poznań wygrał pierwszy mecz w lidze od 56 dni. Wisła Płock przegrała czwarty mecz z rzędu na wyjeździe.