Ekstraklasa. Lech Poznań znowu nie wygrał. Tym razem z beniaminkiem

To już szósty ligowy mecz z rzędu, w którym Lech Poznań nie odniósł zwycięstwa. W 16. kolejce Lotto Ekstraklasy Kolejorz bezbramkowo zremisował na wyjeździe z Sandecją Nowy Sącz.

Mecz bez historii to najlepsze określenie sobotniego starcia. W pierwszej połowie nie padł żaden celny strzał. Jedynym zagrożeniem była szansa Sandecji, ale Putnocky złapał piłkę na linii bramkowej.

W drugiej połowie statystycy odnotowali kilka celnych strzałów - Sandecja oddała dwa celne, a Lech jeden - ale dużych emocji zabrakło.

Mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Lech ostatni raz wygrał w lidze 1 października, kiedy pokonał Legię 3:0. Od tej pory zanotował pięć remisów i porażkę (1:3 z Górnikiem Zabrze).

Kolejorz zajmuje 6. pozycję w lidze, a Sandecja jest 11. Liderem jest Górnik Zabrze, a druga jest Legia. Mecz obu drużyn odbędzie się w niedzielę o godz. 18:00 w Warszawie.