Ekstraklasa. Osłabiona Sandecja uratowała remis w meczu z Cracovią

Sandecja Nowy Sącz zremisowała 1:1 z Cracovią w meczu 13. kolejki LOTTO Ekstraklasy.

Zespół Michała Probierza, który przed tygodniem wygrał po raz pierwszy od 22 lipca, sobotnie spotkanie rozpoczął doskonale. Po dośrodkowaniu Szymona Drewniaka gola głową strzelił Michał Helik.

Bardzo długo wydawało się, że Cracovia odniesie drugie z rzędu zwycięstwo. Zwłaszcza, że w 75. minucie za dwie żółte kartki boisko opuścić musiał Grzegorz Baran. Trudna sytuacja nie zraziła jednak piłkarzy Radosława Mroczkowskiego, którzy na cztery minuty przed końcem spotkania doprowadzili do remisu. Wyrównującą bramkę zdobył Filip Piszczek.

Po 13 spotkaniach Sandecja z 17 punktami na koncie zajmuje 9. miejsce w tabeli. Cracovia z 11 punktami w dorobku jest na 13. pozycji. W następnej kolejce obie drużyny swoje mecze rozegrają w sobotę. "Pasy" u siebie zmierzą się z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza (godz. 18), Sandecja podejmie Górnika Zabrze (godz. 20.30).