Ekstraklasa. Korona Kielce pokonała Wisłę Płock

W pierwszym meczu 12. kolejki ekstraklasy Korona Kielce pokonała u siebie Wisłę Płock 2-0.

Lepiej spotkanie zaczęli goście, ale strzał Igora Łasickiego obronił Maciej Gostomski. Bramkarz Korony później zatrzymał Konrada Michalaka.

Korona obudziła się dopiero w 29. minucie. Elia Soriano strzelił gola, ale sędzia go nie uznał ze względu na spalonego. Jeszcze przed przerwą gospodarze objęli jednak prowadzenie - Mateusz Możdżeń uderzył z rzutu wolnego, a Seweryn Kiełpin popełnił błąd; piłka przeszła po jego rękach i wpadła do siatki. Wynik ustalił w 80. minucie Ivan Jukić.

Wisła Płock prezentowała się lepiej, ale jednak przegrała, przez co przerwała serię trzech zwycięstw z rzędu i zajmuje 8. miejsce w tabeli z 17 pkt. Za to Korona wygrała u siebie po raz czwarty z rzędu i jest 5. z 18 pkt.