Ekstraklasa. Kolejna porażka Cracovii

Cracovia przegrała u siebie 1:3 z Wisłą Płock w ostatnim meczu 10. kolejki LOTTO Ekstraklasy.
3
Bramki: Hernandez (70.) Kartki: Malarczyk, Piątek - żółta. Skład: Sandomierski - Fink, Malarczyk (35. Szczepaniak), Siplak, Wójcicki - Covilo - Zenjov, Deja, Mihalik (63. Wdowiak), Hernandez - Piątek.
Wisła Płock
Bramki: Varela (49.), Merebaszwili (80.), Furman (89.) Kartki: Reca, Kante - żółta. Skład: Kiełpin - Stefańczyk, Łasicki, Sielewski, Reca - Furman, Szymański - Michalak (77. Stępiński), Varela (81. Kante), Merebaszwili - Piątkowski (90. Rasak).

Dla zespołu Michała Probierza miał to być mecz na przełamanie, szansa na pierwsze zwycięstwo w lidze od 22 lipca. Miał, ale z taką grą, Cracovia nie mogła liczyć choćby na jeden punkt.

Po bezbramkowej pierwszej połowie, zaraz na początku drugiej części wiślacy wyszli na prowadzenie. Ładną akcję Konrada Michalaka skutecznym strzałem wykończył Nico Varela. Chociaż w 70. minucie wyrównującą bramkę zdobył Javi Hernandez, to Cracovia i tak nie wywalczyła punktu.

10 minut po golu na 1:1, Wisła znów objęła prowadzenie. W polu karnym gospodarzy znalazł się Giorgi Merebaszwili, który ograł jednego rywala, zdecydował się na strzał z ostrego kąta w bliższy róg bramki. Chociaż Grzegorz Sandomierski był dobrze ustawiony, to wpuścił piłkę do siatki między nogami.

Cracovię w 89. minucie dobił Dominik Furman. Pomocnik Wisły wpakował piłkę do bramki rywali po dobrze rozegranym kontrataku przez Jose Kante i Mateusza Piątkowskiego.

Mimo wygranej Wisła Płock z dorobkiem 14 punktów wciąż zajmuje 11. miejsce w tabeli. Cracovia jest ostatnia z zaledwie sześcioma punktami na koncie. W następnej kolejce wiślacy podejmą Bruk-Bet Termalicę (niedziela, 15.30), a Cracovia na wyjeździe zagra z Arką Gdynia (piątek, 20.30).